DomůPre ŽenyVianočné trendy pre rok 2021: V kurze je tradičná výzdoba, gýč aj...

Vianočné trendy pre rok 2021: V kurze je tradičná výzdoba, gýč aj prírodné dekorácie

-

Pokiaľ nepatríte k tým, ktorí majú vianočné dekorácie nakúpené a dom vyzdobený už od prvej adventnej nedele, možno vás inšpirujeme. Poďme sa spoločne pozrieť, aké dekorácie sú trendy tieto Vianoce.

Zatiaľ čo je stále veľkým hitom tradičná vianočná výzdoba, v posledných rokoch sa do popredia dostávajú aj ďalšie štýly. Elfcore alebo „nostalgický sviatočný maximalizmus“, ako ho popísali odborníci, je na vrchole rebríčka trendov vianočných dekorácií na rok 2021. Tento trend mieša kúzlo detstva s tradičnými dekoráciami. Pokiaľ premýšľate o začlenení elfcore do vášho domova, stavte na sýte farby, vrstvenie, vzory a ozdoby s elfskou tematikou.

Na druhej strane je tento rok aj moderný návrat k autenticite. Použitie prírodných materiálov, farieb a prvkov je skvelé nielen kvôli ich neporovnateľnej kráse a kvalite, ale aj kvôli nadmernému znečisteniu planéty plastmi. Vianoce sú o čistote a svetle, prírode a nádeji, preto sa prírodné materiály najlepšie hodia na zdobenie a tvorbu darčekov pre našich blízkych.

Udržateľnosť vo sviatočnej výzdobe je aj trend, ktorý sa v posledných niekoľkých rokoch postupne rozširuje. Stavte teda na sklo, drevo, keramiku a papier – to všetko sú materiály, ktoré sa vracajú do dekorácie bytového interiéru aj ozdôb na stromček.

Rovnako ako vlani aj tento rok sa tešia veľkej úcte DIY dekorácie, teda tie, ktoré si vyrobíme doma sami. Papierové hviezdy do okien alebo vianočne ladené girlandy… Na výber je toho veľa. Krásne vyzerajú aj darčeky zabalené do recyklovaného papiera ozdobené vianočnými origami alebo vetvičkami.

Čo sa týka farieb, obrovský comeback má zlatá – slávnostná klasika! Výborne vyzerá so zeleňou a červenými doplnkami, ale aj v kombinácii s bielou, béžovou alebo s hnedým drevom. Módna je aj metalízová zmes. Wow efektu docielite tým, že na svoj vianočný stromček namiešate zlatú, bronzovú, striebornú a zlato-ružovú.

K Vianociam patrí aj svetlo, čistota a jednoduchá elegancia. Zemité tóny, klasické neutrálne, ľanové a drevené nuansy sú pre tohtoročné vianočné sviatky teda aj v kurze. Tohtoročný trend vianočných farebných kombinácií na svetovej dizajnovej scéne stavia aj na jasné, výrazné farby, ktoré majú dodať energiu a zlepšiť náladu. Môžeme sa stretnúť napríklad s okrovou, upokojujúcou zelenou či modrou. To isté platí pre terakotové a oranžové odtiene, ktoré evokujú nádych zimného ohňa a teplo zeme.


Dárky můžete zabalit do netradičního balícího papíru.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek