DomůRady a NávodyEko obchod: Aké produkty sa oplatí zakúpiť?

Eko obchod: Aké produkty sa oplatí zakúpiť?

-

V súčasnej dobe sa čoraz viac preberá oblasť ekológie. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Predsa len, objavujú sa neraz aj požiare a všetkým nám hrozí klimatická kríza. Dnes však každý môže urobiť niečo preto, aby túto katastrofu aspoň výrazne spomalil.

Môžete začať správne triediť odpad, minimalizovať použitie plastov v domácnosti a neplytvať jedlom. Výborným riešením je však aj eko obchod, kde si môžete zaobstarať rôznorodé produkty. Ich výhodou je, že sú recyklovateľné a vyrobené, predovšetkým, z čisto prírodných materiálov. V nasledujúcich riadkoch si popíšeme produkty, ktoré rozhodne stoja za pozornosť a vlastniť by ste ich mali aj vy.

Menštruačný kalíšok

Nemusíte si neustále kupovať balenia vložiek alebo tampónov. Výborným riešením je menštruačný kalíšok, ktorý vám vydrží výrazne dlhšie. Ide o ekologické riešenie, pretože sa hovorí, že žena za život spotrebuje približne 11 000 kusov hygienických vložiek alebo tampónov. Jedná sa pritom o odpad, ktorý sa nerozloží v prírode len tak rýchlo. Preto ak vám záleží na našej planéte, siahnite radšej po menštruačnom kalíšku. Ten vám zaručene prinesie veľké množstvo benefitov. Nemusíte ho totiž meniť tak často a zaručí vám dokonalú čistotu.

Žlčové mydlo

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké veľké množstvo plastových nádob ročne kupujete? Ide najmä o nádoby na pranie, kde je aviváž alebo prášok. Ak chcete žiť viac ekologicky, výborným riešením je žlčové mydlo, ktoré dokáže odstrániť škvrny od tuku, bielka alebo škrobu. Môžete ho použiť aj na čistenie plienok.

Equa fľaša

Nemusíte si kupovať neustále nové plastové fľaše. Popremýšľajte radšej nad kúpou produktu, akým je Equa fľaša. Nosiť si ju môžete stále so sebou, pričom je vysoko mechanicky odolná a len tak ľahko sa vám rozhodne nepoškodí.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek