DomůRady a NávodyVianočná čokoládová kolekcia - tradícia alebo prežitok?

Vianočná čokoládová kolekcia – tradícia alebo prežitok?

-

Vianočné kolekcie sú nezameniteľným symbolom Vianoc, či už ich považujeme za prežitok alebo nie. Najväčšiu radosť z nich majú deti, ktoré ich chodia tajne maškrtiť k stromčeku a pochutnávajú si na plnených pralinkách, dutých figúrkach i ovocnom želé. Čokoládové vianočné kolekcie na stromček dokážu vdýchnuť Vianociam jedinečné kúzlo a navodiť tú správnu atmosféru. Znie to neuveriteľne, ale napríklad pri značke Orion siaha história vianočných kolekcií až do roku 1897 a je to naozaj svetová rarita. Vianočná kolekcia je totiž špecialitou Slovenskej a Českej republiky a táto tradícia má naozaj silné korene a kolekcie na Vianoce kupuje každoročne približne každá štvrtá rodina.

Najkrajšia vianočná tradícia

Vianoce majú mnoho symbolov – vianočný stromček, vanilkové rohlíčky, med a oblátky, sušené ovocie a v neposlednom rade legendárne vianočné kolekcie na stromček a tiež salónky, na ktorých si radi pochutnávajú nielen deti, ale aj dospelý. V takmer identickej podobe ich poznáme celý život a mnohým skôr narodeným  navodzujú spomienky na detské časy. Výroba vianočných kolekcií začína už v lete, aby si ich zákazníci mohli kúpiť už v októbri. Sotva stihneme vybaliť kufre z poslednej last minute dovolenky, Vianoce už doslova klopú na dvere.

Tradičné prevedenie figúrok i praliniek

Podľa vašich preferencií si môžete pochutnať na horkej, mliečnej alebo bielej čokoláde. Figúrky sú duté alebo plnené, pričom dlhé roky je náplň už štandardne v príchutiach oriešková, karamelová, citrónová a malinová. V Tesco letáku nájdete pestrú ponuku tradičných vianočných kolekcií a saloniek. V Tesco letáku online vás milo prekvapia ceny, ktoré sú nastavené tak nízko, aby ste si sviatky mohli užiť vo veľkom štýle. Pri nákupoch môžete využiť službu Tesco potraviny domov, pretože s Tesco online nákupmi vám potraviny doručia až domov a vy sa vyhnete nekonečnému čakaniu v rade, pričom ušetríte váš čas, ktorý môžete venovať svojim blízkym, či sebe. 

Vianočná ponuka obchodov

Tento rok nesú v sebe Kaufland Vianoce posolstvo lásky, ktoré je prerozprávané aj v ich aktuálnej vianočnej reklame v príbehu dvoch detí, ktoré nám ukazujú toleranciu, ľudskosť a priateľstvo. Vianočné cukrovinky a všetko potrebné na prípravu vianočných receptov vám každoročne ponúka aj Kaufland leták. Ak si skúsite prelistovať Kaufland leták platný od štvrtka, môžete vyraziť na nákupy, ktoré si máte možnosť naplánovať v predstihu. Vianoce a skvelé jedlo spájajú generácie, a preto aj Billa leták vo forme vianočného katalógu prináša drobnosti plné vianočnej nálady, kozmetické balíčky a pestrý výber hračiek. Pretože detská radosť je najkrajšou ozdobou Vianoc a všetci túžobne čakáme, ako sa v detských očkách zažnú iskričky šťastia a radosti. V novom letáku Billa sú aktuálne ponuky zliav, ktoré sú pre vás aktualizované týždeň čo týždeň. Billa leták nový si môžete pozrieť pohodlne aj z domu a naplánovať si, čo bude potrebné kúpiť. 

Druhy kolekcií na stromček

Niekto čokoládové figúrky a pralinky vešia na vianočný stromček, iní ich nechávajú na stole v mise, či pridávajú ako chutnú dekoráciu k vianočným darčekom. Nie nadarmo čokoládové vianočné kolekcie u nás patria k najpredávanejšiemu vianočnému tovaru. Pôvodné vianočné kolekcie však tvorili skôr známe arabesky a nečokoládové cukrovinky. Čo sa týka farebnosti, v ponuke sú kolekcie modré, červené, strieborné a zlaté. Možno neviete, že napríklad strieborná Orion kolekcia je mix bielej a mliečnej čokolády, v červenej nájdete figúrky z horkej čokolády a zlatá vianočná kolekcia ponúka variácie mliečnej a horkej čokolády. Vianočné kolekcie obsahujú fúkané i plnené figúrky v typickom tvare rybičiek, zvončekov, anjelikov a šišiek, ale tiež salónky, pekne zabalené v lesklom staniole. 

Ako vybrať dobrú a kvalitnú čokoládu

Pokiaľ si chcete pochutnať na skutočnej čokoláde, nenechajte sa zlákať nízkou cenou a krásnym tvarom čokoládových figúrok. Mnohé totiž nie sú z pravej čokolády, ale z hnedej hmoty plnej cukru a rastlinných tukov. Pri nákupe preto vždy pozorne sledujte zloženie, aby ste sa vyhli mliečnym pochúťkam a výrobkom z kakaovej polevy, ktoré sú často len doslova o pár centov lacnejšie, no chuťovo sa to nedá s pravou čokoládou porovnať. Čokoládové figúrky obsahujú len kakaovú hmotu, kakaové maslo a cukor, pričom obsah kakaovej sušiny by mal byť pri horkej čokoláde najmenej 35 %. 

Návrat k tradíciám

Zdobenie stromčeka je rituál, pri ktorom sa zvyknú stretnúť členovia rodiny a pri počúvaní tradičných kolied bohato zdobia vianočný stromček. Nesmú na ňom chýbať vianočné gule, ozdoby, svetielka a samozrejme kolekcie a salónky, ktoré sú najväčším lákadlom pre najmenších členov rodiny. Podľa tradície si ich však môžu zobrať až po odzdobení stromčeka, teda po Troch kráľoch, veď stoly sa aj tak prehýbajú pod množstvom chutných koláčikov.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek