DomůRady a NávodyNiekoľko tipov na pohodovú dovolenku so psom

Niekoľko tipov na pohodovú dovolenku so psom

-

Čo si nachystať na dovolenku s domácim miláčikom

Ak sa chystáte na dovolenku, váš pes naozaj nemusí ostať doma a čakať, kým sa vrátite. Ak ho vezmete so sebou, užijete si to omnoho viac, navyše získate skvelého parťáka a vaša radosť z oddychu sa znásobí. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo hotelov, kde sa môžete aj so psom, alebo aj s mačičkou, ubytovať. Dovolenková destinácia doma na Slovensku však bude oveľa jednoduchšou voľbou, než by ste sa mali vydať do zahraničia. Nech už idete kamkoľvek, určite si pripravte kópie dokumentov (očkovací preukaz, cestovný pas, doklady k čipu a pod.). a dobré je mať pri sebe aj oficiálny súhlas veterinára, predovšetkým v prípade, ak bude vaša dovolenka so psom dlhodobejšieho charakteru. 

Doplnky pre zvieratá

Možno ste nevedeli že eshop Sinsay ponúka rôzne doplnky pre zvieratá. Krásne bundičky, obojky, hračky, misky, vôdzky, postieľky a mnoho ďalšieho tovaru nájdete na ich stránke Sinsay sk v sekcii “Doplnky pre zvieratá”. Ak nakúpite cez zľavový portál Tipli sk, môžete navyše využiť aj zľavu vo výške až 5 % naspäť z nákupu alebo získať zľavový kód z Tipli sk na vybrané produkty. Sinsay sk ponúka produkty nielen pre psíkov, ale aj pre vašich mačacích miláčikov. Praktické doplnky sa vždy zídu, lebo občas naozaj nemajú dlhú životnosť, najmä keď ide o obľúbené hračky.

Cestovať autom, vlakom alebo lietadlom?

Jednoznačne najlepší prepravný variant je auto, pretože môžete kedykoľvek zastaviť. Ak ale cestujete v lete a vaše auto nemá klimatizáciu, je to na zváženie. Psy sa totiž prehrievajú rýchlejšie ako ľudia a je potrebné myslieť na ich bezpečnosť. Psík musí byť počas cesty autom v klietke, alebo v prepravnom boxe, určite nie navoľno. Riskovali by ste tak jeho bezpečnosť a tiež hrozbu pokuty. Pokiaľ vás čaká dlhšia cesta, je potrebné robiť pravidelné zastávky, aby sa psík mohol vyvenčiť a ponaťahovať. Cestovanie lietadlom býva pre psov nebezpečné a riskujete, že o svojho štvornohého kamaráta prídete. Malé plemeno si síce môžete vziať na palubu ako príručnú batožinu, ale väčšie musí ísť do batožinového priestoru, kde nie je stála teplota a zviera zažíva aj veľký stres.

Ubytovanie so psom

Predtým, ako si vyberiete napríklad Booking ubytovanie, by bolo vhodné zistiť, či je možnosť v okolí hotela psíka venčiť a tiež, kde sa nachádza najbližšia veterinárna ambulancia. Na vyhľadávanie ubytovania môžete použiť obľúbený server www.booking.com a vo filtroch zaškrtnúť políčko s možnosťou “Domáce zvieratá povolené”. Myslite tiež na to, že okrem seba musíte zbaliť aj svoje zvieratko, preto je dobré mať vopred pripravený zoznam vecí, aby ste náhodou na niečo dôležité nezabudli: spomínané dokumenty, krmivo, pamlsky, hračky, vodítko, obojok, náhubok, sáčky na výkaly, no a pre istotu aj lekárničku. Čím lepšie ste pripravení, tým bezproblémovejšie bude spoločné cestovanie. 

Hotel, chata alebo kemp?

Či si na ubytovanie so psom vyberiete hotel, chatu alebo kemp, musíte si vopred zistiť, či je tam ubytovanie pre psov povolené. Dajte si pozor na to, že niektorí prevádzkari a majitelia hotelov povoľujú pobyt pre psa na základe veľkosti a plemena psa. Ideálnou voľbou na ubytovanie je skôr chata so záhradkou, alebo ubytovanie na prízemí s možným výbehom. Ak si vyberiete pobyt v kempe s ubytovaním v stane alebo karavane, váš pes bude mať dostatok pohybu na čerstvom vzduchu. Ale aj takýto typ ubytovania musí povoľovať pobyt so psom. 

Tip na dovolenku na Slovensku

Kam sa vybrať so psom na dovolenku na Slovensku? Tipy na dovolenku na Slovensku, kde je možné aj ubytovanie so psom, ponúkajú aj niektoré cestovné kancelárie a existujú dokonca aj agentúry pre dovolenku so psom, kde vám poradia najlepšie. Mnohé hotely, kúpeľné a rekreačné zariadenia pochopili, že aj takýmto klientom treba vychádzať v ústrety a ponúkajú bezproblémové pobyty s vaším psíkom. Či už si vyberiete Bardejovské Kúpele, Piešťany alebo Starú Ľubovňu, čí akékoľvek iné miesto na Slovensku, napríklad naše krásne Tatry, určite nájdete dosť ubytovacích zariadení, ktoré sú tzv. Pets Friendly. 

Dovolenka bez psa

Aj keď nakoniec odídete na dovolenku bez svojho štvornohého člena rodiny, ešte to neznamená, že ste “zlí páni”. Niekedy jednoducho zvíťazia rozumné dôvody a vy svojho miláčika máte možnosť umiestniť u priateľov, u rodiny, alebo ho dáte do psieho hotela. Len ak bude váš psík v dobrých rukách, budete si môcť dovolenku naozaj vychutnať plnými dúškami. Preto jeho umiestnenie riešte s predstihom, nie na poslednú chvíľu. Adresy na psie hotely a opatrovateľov psov nájdete na internete, ale aj vo veterinárnych ordináciách. Pri rozhodovaní, kam zviera umiestniť, vám určite pomôžu referencie ostatných majiteľov. Psíka by ste mali odovzdať do starostlivosti najneskôr deň pred vaším odchodom na dovolenku.

Nezabúdajte, že pre vášho psa ste vy tá najbáječnejšia, najmúdrejšia a najkrajšia ľudská bytosť na svete.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek