DomůRady a NávodyTest Kaspersky VPN Secure Connection a SlickVPN: Ktorá VPN vyhrala?

Test Kaspersky VPN Secure Connection a SlickVPN: Ktorá VPN vyhrala?

-

Ktorá VPN ponúka viac, Kaspersky VPN Secure Connection, alebo je lepšie dať prednosť VPN.AC? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, obodovali ich a skóre je 7,6/10 vs 6/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Kaspersky VPN – VPN.AC, kto vyhral?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o Kaspersky VPN Secure Connection a VPN.ac.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 103 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 27 Mb/s. Kaspersky Secure Connection tak je o 76 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s VPN.ac.

Nameraný upload Kaspersky Secure Connection VPN bol 126 Mb/s. VPN.ac v priemere dosahovala 24 Mb/s. Je teda o 102 Mb/s pomalší.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 12 ms. Pri druhej VPN AC sme namerali v priemere 220 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže Kaspersky Secure Connection sa ukázala byť o 208 ms lepšie.

Priebežný výsledok Kaspersky VPN Secure Connection vs VPN AC je zatiaľ 7/10 – 3/10.

Dokáže Kaspersky VPN odblokovať Netflix?

Pre odblokovanie Netflixu je dôležitá vysoká rýchlosť, Kaspersky VPN Secure Connection túto možnosť zvládne. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, VPN.ac Netflix odomknúť má.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom VPN AC túto funkciu nezahŕňa. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí zvláda.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Taká Kaspersky VPN Secure Connection poskytuje ochranu pred vyzradením DNS a VPN AC napríklad nezahŕňa whitelist.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 7/10 : 5/10.

Ako je na tom Kaspersky Secure Connection v ponuke počtu serverov a krajín?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Kaspersky VPN má v správe 300 serverov. U VPN.ac sme našli 142 serverov. Prvá menovaná tak ponúka o 158 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u VPN.ac robí 36. Druhá VPN ponúka 33, teda o 12 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Kaspersky Secure Connection VPN dokáže 5. VPN AC v jeden moment povolí pripojiť 6 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú Kaspersky Secure Connection a aké ponúka VPN.AC?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Kaspersky Secure Connection VPN podporuje Android, pokrýva prístroje na systéme iOS. Druhá VPN VPN AC operačný systém iPhone iOS ochráni, Android OS dokáže zabezpečiť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. Kaspersky Secure Connection má sídlo v Rusku. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Rumunsku.

Služba Kaspersky VPN nie je v slovenskom jazyku, VPN.ac slovensky nastaviť nemožno.

V hodnotení podporovaných platforiem dosiahla Kaspersky VPN bodového súčtu 9/10 a VPN.ac si vyslúžila hodnotenie 9/10.

Predplatné Kaspersky Secure Connection : VPN.ac

VPN AC možno zaobstarať od 3,75 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať od 2,28 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 7/10 pre prvú a 3z 10 pre porovnávanú VPN službu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek