DomůRady a NávodyAko si užiť zimu na terase? Tieto tipy vás zahrejú

Ako si užiť zimu na terase? Tieto tipy vás zahrejú

-

Sedenie na terase môže byť príjemným zážitkom v akomkoľvek období. Áno, aj v zime si dokážete užiť príjemne chvíle na čerstvom vzduchu. Napríklad osamote s dobrým čajom alebo kávou, či s vašimi najbližšími. Trik spočíva v tom, že vašu terasu musíte na zimu dostatočne pripraviť. Čo a ako na to? Prezradíme vám v článku.

Za relaxáciou na ostrom slnku

Čo poviete na raňajky pri ostrom slnku, ktoré dopadá na okolitú zasneženú krajinu? Znie to ako pobyt v hoteli pred lyžiarskym strediskom. Túto atmosféru si môžete kedykoľvek ukradnúť domov a užiť si zaslúžený relax. Trik je v tom, vedieť sa správne obliecť. Nosite teplejšie vrstvy oblečenia, ako sú tepláky, mikina a teplá bunda. Môžete tiež použiť šál, rukavice a čiapku, aby ste sa udržali v teple.

Taktiež si môžete vytvoriť z terasy úkryt, kam sa zima len tak ľahko nedostane. Použite na to závesy alebo markízu. Môžete tiež použiť slnečník alebo baldachýn, ak je na terase dostatočné veľa miesta. Žiadna zima, mráz ani sneh vás tak neprekvapí a vy si vychutnáte ničím nerušený odpočinok. To isté platí, ak radi pracujete priamo z terasy a nechcete, aby váš počítač poškodila nižšia teplota. Čo k dobrej práci alebo relaxu neodmysliteľne patrí?

Dúšok teplého potešenia

Pite teplé nápoje, ako je čaj alebo kakao, aby ste sa zahriali. Môžete tiež použiť termosku na uchovanie teplých nápojov počas dlhšieho pobytu na terase. Určite to poznáte z vianočných trhov, kde vás zahreje medovina alebo punč. Teplé nápoje sú cesta k tomu, aby vaša terasa nezívala prázdnotou po celú zimu. S touto radou sa s vami ešte nelúčime. Tie najlepšie tipy máme pre vás ešte len nachystané. Napríklad tento si priam zamilujete.

Teplo z plamienka

Použite elektrické ohrievače alebo fúkače vzduchu, aby ste sa udržali v teple. Vítané sú tiež elektrické deky alebo vankúšiky na ohrev sedačky alebo ležadla. Plynový ohrievač je jeden z najčastejšie používaných druhov. Určite ho poznáte z reštaurácií s terasou, ktoré si ich zariadili od pandémie. S nimi vám zima ani na jednu časť tela. Existuje aj 2. varianta. Plynový terasový žiarič, ktorý vašu terasu postaví na nohy. Taký vám budú závidieť aj susedia. 

Doplnky, ktoré oceníte

Na vašej terase by zaručene nemali chýbať deky a prehozy. Teplé deky či dokonca karimatky váš udržia v teple počas sedenia alebo ležania na terase. Môžete si tak plnohodnotne zacvičiť na čerstvom vzduchu tiež. Špeciálne terasové deky sú tiež skvelá voľba. Sú navrhnuté tak, aby odolávali chladu a vlhkosti. Nohy si zohrejte trením alebo použitím teplých vložiek do topánok. To vám pomôže aj počas dlhšieho pobytu na terase.

Kde zohnať to najlepšie pre vašu terasu?

Vydať sa naslepo na nákupy môže dopadnúť tak, že buď prídete s prázdnymi rukami alebo s tým, čo v skutočnosti ani nepotrebujete. Aby ste sa tomu vyhli, zriadili sme pre vás internetový obchod www.hawaj.sk. Zoženie na ňom všetko pre vašu terasu, interiér, exteriér, kempovanie, do kancelárie ale aj pre vašich 4-nohých maznáčikov. Skrátka všetko, čo potrebujete pre vašu pohodu v práci ale aj doma. Dokonca aj s cenami, ktoré potešia. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek