DomůRady a NávodyKvalitná zrnková káva: Ochutnajte tú najlepšiu kávu doma

Kvalitná zrnková káva: Ochutnajte tú najlepšiu kávu doma

-

Káva je jedným z nápojov, bez ktorého si mnohí z nás nevedia predstaviť deň. Nájsť kvalitné kávové zrná na prípravu najlepšej kávy sa môže zdať ťažké. Na trhu je však veľký výber, takže môžete ochutnať to najlepšie.

Vybrané kávy

Pre kvalitu kávy je dôležitých niekoľko rôznych prvkov. Kaviareň Moritz ponúka výber káv z celého sveta. Pri pražení kávy sa používajú najmodernejšie postupy a technológie. Samozrejmosťou je dôkladné a jemné praženie, aby sa čo najviac zvýraznila chuť kávy. Spoločnosť má bohaté skúsenosti s prípravou kávy, takže sa môžete tešiť na to najlepšie. Je len na vás, ktorá káva vás osloví a ktorú si vyberiete.

Kvalitná zrnková káva

Ponúkané kávové zrná sú spoľahlivo čerstvo pražené, aby mali čo najlepšie vlastnosti. V ponuke sú rôzne druhy, takže nech už hľadáte akúkoľvek chuť kávy, určite si vyberiete. Kľúčom k úspechu je výber medzi 100 % arabikou alebo arabikou zmiešanou s robustou. Káva arabica má síce vyššiu kyslosť, ale zároveň ponúka sladkú chuť. Robusta je však horkejšia, s veľmi nevýraznou kyslosťou. Obsahuje približne dvakrát viac kofeínu ako arabica. Bez ohľadu na to, aký typ si vyberiete, kvalitná zrnková káva je nevyhnutnosťou.

Vyskúšajte ristretto

Espresso, cappuccino a mnohé ďalšie druhy kávy sú vám pravdepodobne známe. Ale počuli ste už o ristrette? Objem tejto kávy je v porovnaní s espressom podstatne menší. Vyrába sa s menším množstvom vody, vďaka čomu má bohatú a aromatickú chuť, ktorá je pre ristretto jedinečná. Hoci je to len malé množstvo, určite prebudí všetky vaše zmysly a kávu si môžete vychutnať trochu inak ako klasické espresso.

Káva sa delí do mnohých rôznych kategórií – podľa odrody, typu prípravy a mnohých ďalších. Vo svete kávy je čo objavovať.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek