DomůRady a NávodyAko vytvoriť moderný dizajn v domácnosti

Ako vytvoriť moderný dizajn v domácnosti

-

V modernom interiérovom dizajne dominuje jednoduchosť, ktorá mu dáva trvalý význam. Moderné domy majú čisté línie a sú bez rozruchu, napriek tomu môžu vyzerať pohodlné a útulné. Moderný dizajn nie je obmedzený na konkrétny štýl a môžete využiť aj starší nábytok. Ponorte sa a nazbierajte úžasné nápady na zariadenie interiéru v modernom štýle, aby ste sa inšpirovali k vytvoreniu vlastného majstrovského diela.

Naplánujte si a vizualizujte svoj nápad

Dokonca aj veľkí umelci začínajú s malými náčrtmi alebo rozloženiami, aby vizualizovali svoje nápady predtým, ako sa pustia do svojich majstrovských diel, a interiérový dizajn nie je iný. Začnite meraním miestností a väčších predmetov v nich, aby ste poznali veľkosť a tvar svojho „plátna“. Použite veľký široký skicovací blok, na ktorý môžete nakresliť dve rovnaké roviny. Jeden bude predstavovať jednoduchý dizajn miestnosti, druhý bude mať náčrty priestorov, ktoré bude zaberať váš nábytok. Zahrňte steny a uveďte ich rozmery, farbu (farby), ktoré by ste ich chceli namaľovať, a predmety, ktoré by ste na ne chceli zavesiť alebo nainštalovať. Napíšte typ a farbu podlahovej krytiny, či sa už bude jednať o vinyl alebo laminátové podlahy.

V jednoduchosti je krása

Jednoduchosť je znakom elegancie. Jedným z tajomstiev moderného interiérového dizajnu je schopnosť sprostredkovať emócie a premeniť jednoduché, obyčajné veci na mágiu. Niekedy je dokonalé svetlo to jediné, čo je potrebné, pretože odráža jeho vlastnú krásu. Minimalistické dizajny majú vždy svoj originálny imidž a umožňujú vám mať čistejší a širší priestor, aby ste sa mohli sústrediť na detaily každého kusu.

Vytvorte vyvážené prostredie

Na vytvorenie harmónie a hladkého a bezchybného vzhľadu miestnosti je kľúčová rovnováha. Pokúste sa svojim priestorom dodať dokonalú symetriu. Rozdeľte priestor na dva a uistite sa, že každá strana má objekt alebo detail, ktorý zachováva symetriu a rovnováhu. Tento detail môže byť vzor, ktorý zdobí vaše koberce alebo tapety.

Pri vytáraní moderného dizajnu sa riaďte pravidlom “v jednoduchosti je krása“. Vďaka čistým líniám lepšie vyniknú vaše kusy nábytku a vy budete mať pocit, že váš priestor je usporiadaný a vzdušný.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek