DomůRady a NávodyPôsobila ako opatrovateľka snov, ale z kamier sme potom zistili, že sa...

Pôsobila ako opatrovateľka snov, ale z kamier sme potom zistili, že sa k deťom správa hrozne

-

To, či svojim deťom zaplatí pestúnku, alebo nie, je pre mnoho rodičov veľká dilema. Keď odhliadneme od finančnej stránky, je tu aj skutočnosť, že mnohokrát to znamená zveriť dieťa do starostlivosti človeku, ktorého príliš nepoznáme. Zlú skúsenosť so strážením svojich detí má napríklad mamička Dana.
„S manželom sme obaja zaneprázdnení a babičky nie sú veľmi strážne, takže som sa rozhodli, že deťom zaobstaráme pestúnku. Máme päťročné dievčatko a trojročného chlapčeka – obaja chodia do škôlky, ale kvôli karanténam a chorobám tam zase toľko času netrávia. Navyše sme potrebovali, aby ich pestúnka vyzdvihovala a trávila s nimi popoludní,“ popisuje Dana.

Manželia pestúnku našli cez internet. Dvadsaťpäťročné dievča sa im prezentovalo tak, že má hromadu skúseností. Predložila im zložku plnú referencií od rodín, kde strážila, a zdalo sa, že snáď nie je kvalifikovanejšieho človeka.

„Boli sme z nej nadšení. Na pohovore bola veľmi milá, slušná a hneď sa k deťom mala. Nadobudli sme dojem, že sme snáď k deťom nemohli zohnať nikoho lepšieho,“ tvrdí Dana.

Lenže manželia zistili, že rozhodne nie je nič ideálne. Deťom sa opatrovateľka veľmi nepáčila, pred jej príchodom plakali a prosili mamičku, nech ich s nimi nenecháva. Dana sa spočiatku domnievala, že ide o klasický prejav separačnej úzkosti, pretože podobné hysterické záchvaty mali deti aj vo chvíli, keď ich odvádzala do škôlky. Potom jej ale susedka z rovnakého domu raz zastavila na chodbe s tým, že ich nová opatrovateľka je nejaká podozrivá. Zatiaľ čo je Dana v práci, susedka vraj často vo vedľajšom byte počuje, ako na deti kričí. Napriek tomu, že Dana vedela, že ide o drbňu, ktorá si veci veľa prikrášľuje, pojali s manželom podozrenie a pred jedným strážením do bytu nastražili kameru. Zo záznamu potom zistili, že má susedka pravdu.

„Zo záznamov vyplynulo, že sa k deťom správa vážne príšerne. Keď som to videla, bolo mi do plaku. Namiesto toho, aby sa im po škole venovala, väčšinou ich zavrela do izby, nech sa hrajú samy. Keď sa Adielka udrela do nohy, akurát na nej zakričala, že veľké dievčatá neplačú. S manželom nám tvrdila, že bude deti po škôlke učiť angličtinu, pritom so sebou udrela na gauč a celé popoludnie sledovala televíziu, a ešte si k tomu z našej vinotéky otvorila fľašu. Akonáhle sme toto všetko zistili, na hodinu sme ju vyhodili. Stavím sa, že referencie, ktoré nám ukázala, mala vymyslené. Na Facebooku sme pred ňou ostatných rodičov varovali. Verím, že to bola len jedna nepríjemná skúsenosť, že nám jednoducho práve neprialo šťastie, ale od tej doby som veľmi úzkostlivá a neviem si predstaviť, že by som deti znova niekomu zverila na stráženie. To radšej budem menej pracovať a zarábať menej peňazí,“ uzatvára Dana.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek