DomůRady a NávodyŠetrite náklady a kúpte radšej „ojazdený“ bager

Šetrite náklady a kúpte radšej „ojazdený“ bager

-

Inflácia vystreľuje ceny materiálov aj služieb do závratných výšok a zamávala už finančnými tokmi nejednej firmy. Skôr či neskôr teda budú musieť všetky firmy hľadať spôsoby, ako ušetriť. Jedným z nich môžu byť použité stroje. Môžete ich totiž kúpiť aj ako preverené so zárukou. Prečítajte si o ich výhodách.

Nechcete investovať veľa? Riešením sú použité stroje

Pri slovnom spojení použité stroje sa vám možno zdvihne obočie. Ich nákup však môže dodať vašej firme väčšiu flexibilitu a finančnú slobodu. Cena použitého stroja je totiž zlomkom ceny nového, čo pri strojoch ako bager, dozér či nakladač vôbec nemusí byť zanedbateľná úspora. Ušetrené financie potom môžete použiť na ďalšie investície vo firme či posilnenie rezervy na nákup materiálu alebo na nečakané výdavky.

Vďaka nižšej cene budete tiež môcť nakúpiť viac kusov strojov, ak to budete potrebovať. Ďalším argumentom pre použité stroje je rýchlejšia návratnosť investície (ktorá je opäť tak ako cena zlomková oproti stroju novému). Nezanedbateľný je aj dopad na životné prostredie – na vyrobenie nového stroja je nutné vynaložiť energiu, ľudské zdroje a materiály. 

Kupujete bager a iné stavebné stroje cez inzerciu? Opatrnosť je na mieste

Ak kupujete stavebné stroje cez inzerciu, na obhliadku by ste si mali prizvať skúseného technika.Taký človek vie, kde majú stavebné stroje slabé stránky, a ktoré (naoko malicherné) nedostatky sa vám môžu neskôr vypomstiť. Ani to vám však negarantuje, že sa pri používaní stroja neobjavia skryté chyby.

Pozor si dajte aj na prípadné podvody, ktorých je za posledné roky ako maku. Ak predajca pýta zálohu a stroj ste ešte nevideli, zbystrite pozornosť (obzvlášť, ak mu plynulá slovenčina robí problém, veľa podvodníkov cieli na Slovensko zo zahraničia).

Použité stroje len od profesionálov

Tieto starosti môžete hodiť za hlavu, ak sa rozhodnete nakupovať použité stroje cez značkového predajcu. Viacerí z nich ako napr. Zeppelin SK ich totiž ponúkajú vrátane záruky. V tomto prípade ide o záruku CAT Certified Used v trvaní 12 mesiacov s limitom 3 000 motohodín a Dealer Certified Used v trvaní 6 mesiacov s limitom 1 500 motohodín.

Značkový predajca vám tiež garantuje jasný pôvod a stopercentnú funkčnosť. Každý použitý bager či iný stroj podrobia technici dôkladnej servisnej prehliadke a opotrebované súčasti opravia alebo vymenia za nové.

Je jasné, že použité stroje nebudú disponovať takými parametrami a funkciami v oblasti komfortu používania, bezpečnosti, spotreby paliva či emisií ako nové. Ak sa však rozhodnete pre preverenú značku ako napr. CAT, budete sa môcť spoľahnúť, že robustná hydraulika a mechanické súčasti vydržia každodenné nasadenie v najtvrdších podmienkach.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek