DomůSprávyMozartova láska k zvieratám

Mozartova láska k zvieratám

-

Možno je vám menej známe, že Mozart bol aj milovníkom prírody, najmä vtákov. K tomuto fascinujúcemu tvrdeniu sa viaže mnoho príbehov.

Mozart si koncom mája roku 1784 kúpil škorec potom, čo ho počul spievať niečo, čo považoval za tému zo svojho Klavírneho koncertu G dur K.453.

Problém spočíval v tom, že vták do druhého úplného taktu zaradil G#, zatiaľ čo Mozart napísal G natural. To sa Mozartovi na vtákovi zapáčilo a neodolal jeho kúpe.

V liste otcovi sa zmieňuje o škorcovi a uvádza ďalšiu zmienku, ktorá príbeh podporuje. Jednou z myšlienok je, že Mozart možno navštívil obchod, kde bol mladý škorec chovaný, už skôr toho roku a možno si náhodou mrmlal alebo pískal melódiu. Škorci sú známi svojou mimikou a všestranným hlasovým rozsahom.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

Mohlo by Vás zajímat

PR článek