DomůRady a NávodyZimné mesiace sú záťažovou skúškou pre pleť

Zimné mesiace sú záťažovou skúškou pre pleť

-

Odborníčka radí, ako v nej obstáť na jedničku a ochrániť pleť pred nepriazňou počasia.

Nadchádzajúce zimné mesiace nepredstavujú záťaž iba pre náš imunitný systém, ale aj pre našu pleť a pokožku. Mrazy, náhle zmeny teplôt a nízka vlhkosť sú pre pleť tými najväčšími nepriateľmi. Pri výbere vhodných prípravkov, ktoré našu pleť chránia a regenerujú, je prínosné obrátiť sa na odborníka. Nestane sa nám tak, že by sme svojej pleti ešte viac priťažili a zarobili si ďalšie problémy. Skúsená lekárnica a odborná konzultantka lekární BENU PharmDr. Ivana Lánová vysvetlí, prečo je dôležité venovať zvýšenú starostlivosť pleti práve v zime, aké prípravky voliť a na čo nezabudnúť. Odmenou nám bude rozžiarená a sviežo vyzerajúca pleť aj napriek mrazivým teplotám.

Čo sa deje s pleťou v zime?

Koža je náš najväčší orgán, ktorý plní funkciu predovšetkým obrannú. V zime však vplyvom nepriaznivého počasia stráca svoju prirodzenú obranyschopnosť. Negatívnymi následkami veľmi nízkych teplôt je vysušovanie pleti. „Je dôležité, aby ste sa v zimnom období viac zamerali na starostlivosť o pleť. Nízka vlhkosť vzduchu spôsobuje presušenie a podráždenie pokožky. Náhle teplotné zmeny, ktoré nastávajú pri presunoch zo zimy do tepla, pokožku vyčerpávajú. Dochádza k jej starnutiu a strate elasticity,“ vysvetľuje PharmDr. Ivana Lánová a dopĺňa: „Pokožka produkuje menej kožného mazu, a preto sa stenčuje ochranná vrstva.“

Vitamínový shot pre pleť

Vitamíny a antioxidanty, ktoré nám pomáhajú posilniť imunitu, sú tiež skvelými pomocníkmi na udržanie normálneho stavu našej pokožky, predovšetkým prípravky s obsahom zinku a pupalky dvojročnej. „Vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu. Silným antioxidantom je vitamín E, ktorý zoženiete vo forme kapsúl či krému,“ radí expertka Lánová. Pri kúpe krémov sa nezabúdajte pozerať na zloženie a vyberať si také, ktoré tieto vitamíny obsahujú.

Rozmaznávajte svoju pleť pomocou kvalitnej starostlivosti

pece.jpgVýber správnej starostlivosti o pleť je v zimnom období základom. Vhodnejšie sú hutnejšie a vyživujúce krémy, ktoré pokožke navrátia stratenú vlahu. „Čím viac oleja krém obsahuje, tým účinnejšie je proti strate vlhkosti pleti. Aspoň raz za týždeň aplikujte hydratačnú masku a peeling. Vhodné sú prípravky obsahujúce kyselinu hyalurónovú, aloe vera či bambucké maslo,“ upresňuje lekárnica Lánová. Suchá pokožka býva napnutá a stráca vláčnosť, čo sa niekedy objavuje v kombinácii so svrbením. Značka BIODERMA preto predstavuje efektívne riešenie, ktorým je rad Atoderm. Výbornou voľbou je napríklad krém Bioderma Atoderm Nutritive, ktorý je skvelým pomocníkom v boji proti suchej pleti. Vďaka unikátnym zložkám ako sú bambucké maslo a avokádový olej, je pleť dokonale regenerovaná a upokojená. Zároveň pokožku hydratuje a dodáva jej potrebnú výživu. Tá potom lepšie odoláva vonkajším negatívnym vplyvom.

Rešpektujte typ vašej pleti aj v zime

Aj pri výbere zimnej starostlivosti je potrebné dbať na individuálne potreby vašej pleti. Kto má všeobecne suchú pleť, siahne po tom najhutnejšom kréme, ktorý pleť dostatočne vyživí a dodá jej potrebnú ochranu. Pre mastnú pleť táto voľba nemusí byť príliš vhodná, ale aj tá potrebuje počas zimy dostatočnú pozornosť a starostlivosť s výživou. Odborníčka Lánová radí: „Vyhnite sa použitiu hutných hydratačných krémov, ktoré tomuto typu pleti nesvedčia. Používajte prípravky s ľahkou konzistenciou – séra či gély.“

Mohlo by Vás zajímat

PR článek