DomůRady a NávodyMuránska planina: skvelý tip na viacdňový výlet!

Muránska planina: skvelý tip na viacdňový výlet!

-

V prípade, že sa rozhodnete ísť na výlet po Slovensku, rozhodne by ste nemali vynechať Muránsku planinu. Ide o národný park, ktorý si získava čoraz väčšiu priazeň ľudí. Rozhodne sa niet čomu čudovať. V tejto oblasti totiž máte veľký výber zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť.

Muránska planina sa nachádza na rozhraní stredného a východného Slovenska. V tomto mieste nájdete aj známu zrúcaninu Muráň. Národný park Muránska planina sa oplatí navštíviť počas každého ročného obdobia. Čaká tu na vás aj výhodné ubytovanie Muránska planina, kde sa môžete kedykoľvek ubytovať. Ceny v tejto oblasti sú skutočne priateľské a rozhodne tu je čo vidieť.

Využiť môžete aj chaty Muránska planina, ktoré sa nachádzajú v krásnom prírodnom prostredí. Všade navôkol sú lesy, lúky a polia. Budete tak v strede malebnej prírody. Ak by ste chceli navštíviť blízke mesto, je ním Revúca. Aj tu máte čo vidieť a spoznať nové miesta.

Lúka plná sysľov

Počuli ste už niekedy o lúke plnej sysľov? Práve toto miesto sa nachádza v národnom parku Muránska planina. Ak ste milovníkom drobných zvieratiek, tu budete ako v raji. Malé sysle sú veľmi priateľské. Máte možnosť ich kŕmiť a tých menej bojazlivých aj pohladiť. Ak máte deti, rozhodne ich zoberte na toto miesto. Zažijete tu mnoho zábavy a odnesiete si množstvo zážitkov.

Ochutnajte tradičné jedlá

Ak sa rozhodnete pre Muránsku planinu, rozhodne neostanete hladní. Máte tu totiž možnosť vyskúšať tradičnú slovenskú kuchyňu za tie najlepšie ceny. Preto neváhajte a vyberte sa so svojou rodinou a priateľmi na toto jedinečné miesto plné krásnej prírody a vynikajúceho jedla. Vy a vaši blízki si to určite naplno užijete a máte možnosť vybrať sa aj na cyklo výlety v okolí. Možností je skutočne veľmi veľa a bola by škoda ich nevyužiť.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek