DomůPre ŽenyZdravie na prvom mieste: Šťavy vyrobené z čistého ovocia

Zdravie na prvom mieste: Šťavy vyrobené z čistého ovocia

-

Starať sa o fyzickú aj psychickú pohodu počas zimných mesiacov nemusí byť náročné. Spoznajte silu organických štiav z ovocia.

Zdravie môžete jednoducho podporiť správnou životosprávou, ktorej súčasťou by mala byť vyvážená strava a pravidelný pohyb. Aby ste aj počas zimných mesiacov posilňovali vašu obranyschopnosť, mali by ste myslieť na príjem antioxidantov, vitamínov či minerálnych látok. Tie sa prirodzene nachádzajú v strave. Ak si však chcete byť istí, že prijímate prijímali správne množstvo zdraviu prospešných látok, mali by ste siahnuť aj po chutných a predovšetkým zdravých alternatívach. Jednou z nich môžu byť aj bio šťavy.

Rakytník

V zimných mesiacoch je pre zdravie organizmu kľúčové správne fungovanie imunitného systému. Ten dokážete účinne podporiť pomocou vitamínu C. Vysoké množstvo tohto vitamínu obsahujú i bobule rakytníka. Rakytníková šťava tak nielen posilní obranyschopnosť vášho organizmu, no pomáha aj pri liečbe nachladnutia. Rakytník však vplýva na zdravie vášho organizmu oveľa komplexnejšie. Okrem vitamínu C obsahuje totiž aj množstvo antioxidantov, ktoré chránia pred oxidačným stresom a sú prevenciou mnohých závažných ochorení. Vysoké množstvo magnézia, vápnika a flavonoidov pôsobí priaznivo na cievne steny a celý kardiovaskulárny systém. Bobule rakytníka pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi a vďaka vláknine prispievajú k správnemu tráveniu. 

Brusnica

Brusnice sú známe predovšetkým svojimi účinkami na zdravie močových ciest. Vedeli ste ale, že aj tieto bobule sú významným zdrojom vitamínu C? Ak ich zaradíte do svojho jedálnička, môžete podporiť váš imunitný systém a zvýšiť obranyschopnosť organizmu. Okrem toho brusnicová šťava vašu stravu obohatí o celý rad vitamínov a minerálnych látok. Plody brusnice pôsobia aj na zdravie srdca a kardiovaskulárneho systému, znižujú cholesterol aj hladinu glukózy v krvi.

Čučoriedka

Vaše zdravie môžete podporiť aj ďalšou organickou šťavou. Čučoriedky posilňujú imunitný systém nielen vitamínom C, ale aj vysokým obsahom železa. Železo je dôležité pri tvorbe hemoglobínu a pomáha tak zvyšovať koncentráciu kyslíka v krvi. Čučoriedková šťava pôsobí tiež na zdravie močových ciest, tráviaceho traktu či cievneho systému. Jej pravidelné užívanie je prevenciou rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.

Arónia

Zdrojom mnohých zdraviu prospešných látok sú aj bobule arónie. Tie obsahujú vitamíny C, B1, B2, B3, B5, B6, B9 a P. Okrem toho sú plné minerálnych látok, ako železa, vápnika, horčíka, jódu a ďalších. Vďaka svojmu zloženiu a vysokému množstvu antioxidantov je šťava z arónie skvelým doplnkom pestrej stravy. Antioxidanty chránia bunky vášho organizmu pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi a bránia ich poškodeniu. Arónia tiež posilňuje cievne steny a priaznivo pôsobí na krvný obeh. Aj vďaka tomu pomáha chrániť pred vznikom vážnych kardiovaskulárnych ochorení. Uplatnenie však nájde aj pri liečbe žalúdočných ťažkostí alebo cukrovky.

Spravte aj vy každý deň o niečo viac pre vaše zdravie jednoducho a chutne aj vďaka šťavám z čerstvého ovocia.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek