DomůRady a NávodyCoworking HubHub je priestor, ktorý si zamiluješ a zároveň ťa nakopne

Coworking HubHub je priestor, ktorý si zamiluješ a zároveň ťa nakopne

-

Možno si myslíš, že ide len o “módny výkrik” súčasnej doby, ale pojem coworking má už svoju históriu. Prvé coworkingové priestory sa začali objavovať začiatkom roka 2000. V tom čase prilákali väčšinou freelancerov a podnikateľov, ktorí hľadali alternatívu k práci v kaviarni, v obchodných centrách alebo z vlastnej domácnosti. Odvtedy sa coworking stal globálnym fenoménom a samotné coworkingové priestory sa vyvíjali tak, aby držali krok s meniacimi sa spôsobmi našej práce. Dnes ich využíva už každý: od jednotlivcov pracujúcich na diaľku, až po celé firemné tímy a korporácie. Prečo si coworking zamiluješ aj ty?

Ušetríš

Jednou z hlavných výhod coworkingového priestoru je vyššia nákladová efektívnosť. Zdieľanie priestorov, zariadení, služieb recepcie, internetu a tlačiarní so zamestnancami z iných spoločností, pomáha rozložiť náklady na prevádzku kancelárií medzi jej členov. Takto sa jednotlivci a menšie podniky s obmedzeným rozpočtom vyhnú poplatkom za služby a ušetria prostriedky za zvyčajné režijné náklady, ktoré sú spojené s dlhodobým prenájmom nehnuteľností. Coworking Bratislava ti ponúka rôzne možnosti členstva, pre jednotlivcov – Fix Desk alebo Flexi Desk, ak máš firmu – Office alebo Team Rotation. Zaplatíš len jeden mesačný poplatok, v ktorom je všetko od internetu, cez dizajnový nábytok, až po služby recepcie.

Vytvoríš si kontakty

Coworkingové priestory sú komunitné centrá, miesta spolupráce a sociálnych kontaktov, kde sa stretávajú pracovníci z rôznych prostredí, aby si vymieňali odborné znalosti a objavovali spolu nové nápady. Inak to nie je ani v HubHub. Načerpáš tu inšpiráciu, rozšíriš svoje kontakty a staneš sa súčasťou jedinečnej komunity zaujímavých a kreatívnych ľudí. Coworkingový priestor ťa spojí so skupinou rovnako zmýšľajúcich profesionálov. Zdieľané prostredie ti poskytne úžasnú príležitosť preskúmať možnosti spolupráce a ponúkne ti vzájomnú podporu jeho členov.

Získaš flexibilitu

Väčšina coworkingových priestorov nevyžaduje, aby si sa zaviazal k dlhodobej zmluve. Namiesto toho, môžeš ako freelancer využiť kratšie prenájmy a flexibilné podmienky priebežného platenia, ktoré ti pomôžu dlhodobo udržať tvoje začínajúce podnikanie, či novovzniknutú spoločnosť. HubHub ti ponúka flexibilný, krátkodobý prenájom kancelárie alebo stola tak, aby sa tvoje podnikanie mohlo zorientovať v neočakávaných situáciách. Je tu priestor na jeho rast, aj prípadné zmenšenie, podľa toho, čo bude vyhovovať tvojim, meniacim sa prioritám. Svoje miesto si tu môžeš pokojne prenajať hoci aj na hodinku, kedykoľvek počas pracovných dní a víkendov.

Zvýšiš svoju produktivitu a kreativitu

Zdieľanie priestoru s partiou motivovaných a sústredených spolupracovníkov je istý spôsob, ako zvýšiť aj svoju vlastnú produktivitu. Nielenže je ťažšie poľaviť, keď je nablízku niekto iný, ale tvoja prítomnosť v priestore, ktorý je venovaný práci, ťa zaručene nakopne. Keď sme v blízkosti iných ľudí, sme aj kreatívnejší. Či už pracuješ v PR, v reklame, alebo jednoducho len potrebuješ kreatívne riešenie zložitého problému, porada s priateľmi a kolegami ti pomôže naštartovať nové myšlienkové procesy a ukázať perspektívy a nápady, o ktorých by si predtým ani neuvažoval.

Nájdeš aj súkromie

V závislosti od typu práce, ktorú vykonávaš, budeš pravdepodobne potrebovať určitý stupeň diskrétnosti a súkromia, predovšetkým, ak sa stretávaš s klientmi. Veľké spoločnosti si môžu v HubHub pokojne prenajať aj celé poschodie, kde nájdu modulárne kancelárie a flexibilné usporiadanie stolov. Naopak, menšie tímy alebo jednotlivci môžu pre súkromné účely využiť ​​uzamykateľné kancelárie alebo rezervovateľné zasadacie miestnosti, prípadne klimatizované telefónne búdky. Prestávky môžeš stráviť v chill out a gaming zóne. Pokojný priestor pre svoju prácu a oddych tu určite nájdeš.

Eventy ako bonus

V HubHub sa neustále niečo deje. Presvedčiť sa o tom môžeš aj s členstvom Virtual, ktoré ti otvorí brány ku všetkým exkluzívnym eventom. Vzdelávaj sa v unikátnych priestoroch Nivy Tower a prijmi pozvanie na prednášky, gala večery, kvízy, stretnutia s investormi, konferencie, workshopy, komunitné raňajky alebo obľúbené Dni zdravia. HubHub je miestom zrodu mnohých inovatívnych nápadov. Staň sa ich tvorcom aj ty a objav skvelú komunitu profesionálov. Okrem Bratislavy (Nivy Tower a Twin City C) to môžeš skúsiť aj v HubHub v v Londýne, Prahe, Varšave či Budapešti.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek