DomůPre ŽenyZázračné triky ako ostať v čo najlepšej forme

Zázračné triky ako ostať v čo najlepšej forme

-

Málokto v tomto urýchlenom svete myslí aj na svoje zdravie. Stáva sa že máme na prvom rade prácu a rodinu a zabúdame na to najdôležitejšie –  zdravie. Je to tak?

Určite ste už počuli z každej strany o zdravom životnom štýle a s tým súvisiacou zdravou stravou. Nie je pravidlom teraz prejsť na plné vegetariánstvo. V ovocí a zelenine nájdete veľa bohatých vitamínom a živín, ktoré sú pre telo prínosom. Vďaka nim náš organizmus funguje ako má. Nezabudnime ani ja dôležité antioxidanty, ktoré ovocie a zelenina majú.

Okrem ovocia a zeleniny sú pre naše telo výborné aj proteíny

Určite ste si hneď predstavili pod proteínom iba prášok čo si dávajú kulturisti a ľudia čo cvičia. To je ale mýtus. Proteín = bielkovina. Je to najdôležitejšia makro živina pre nás správny vývoj. Nachádza sa v každodennej strave každého z nás. Hlavne v mäse, mliečnych výrobkoch, vajciach, orechoch či strukovinách.  Bielkoviny alebo inak proteín by sme teda nemali podceňovať. Výborná forma ako napríklad prijať proteín do stravy sú ovsené kaše.

K správnemu zdraviu a kostiam je skvelý kolagén

Kolagén je taktiež bielkovina ktorá je nerozpustná vo vode. Je veľmi dôležitá pre našu pokožku, nervový systém a pohybový aparát. Potraviny sú skvelý spôsob podpory vytvárania kolagénu. K zlepšeniu pevnosti a pružnosti pokožky sú výborné napríklad sójové produkty alebo kapusta. Tieto produkty obsahujú látky ktoré podporujú produkciu vo vašom tele. Ak však nie ste na sledovanie či máte dostatok v tele, na trhu je už dostatok produktov kolagénov najlepší na konzumáciu je za mňa jahodový kolagén.

Obrana pred chorobami

Našu imunitu treba posilňovať neustále. Nie každý má výbornú obranyschopnosť pred vírusmi. Okrem spomínanej pestrej stravy. Je určite dobré aj veľa športovať, cvičiť a budovať si obranyschopnosť aj takto. Pre niekoho novinkou je chlorella, je to riasa ktorá má výborne antioxidačné a detoxikačné účinky pre telo. Je veľmi bohatá na minerály a vitamíny a takisto posilňuje imunitu. Taktiež napomáha k správnemu tráveniu.

Veríme, že sa každý zamyslí že zdravie je len jedno a pristúpi po svojom na jeho udržiavaní.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek