DomůRady a NávodyUž viete, kam vyrazíte na jesenné prázdniny alebo zimnú dovolenku?

Už viete, kam vyrazíte na jesenné prázdniny alebo zimnú dovolenku?

-

Október sa nezadržateľne blíži a s ním aj jesenné prázdniny, ktoré si iste budete chcieť so svojimi deťmi užiť. Ak je to naopak a vy hľadáte, kam sa vydáte na zimnú dovolenku, máme pre vás jeden tip na ubytovanie v Krkonošiach. Užite si svoj voľný čas plnými dúškami so svojou rodinou alebo s partnerom. Krkonoše sú miestom, ktoré je dokonale pretkané množstvom zaujímavostí, nádhernej a čistej prírody.

Krkonoše si vás podmania

Krkonoše sú české hory s vysokohorským rázom. Či už ste milovníkom skalných hrebeňov, hlbokých údolí, vodopádov, voňavých horských lúk, určite si tu vyberiete. Nehľadiac na pokoj, ktorý môžete v tejto časti zažiť. V zimnom období si tu môžete užiť krásne a príjemné lyžovanie, v jarnom, letnom či jesennom období si tu môžete užiť nezabudnuteľné túry a vychádzky aj s malými deťmi.

A kde sa tu ubytovať?

Pokiaľ si potrpíte na luxus, moderný dizajn kombinovaný s tradíciou, bude pre vás chalupa Mlýn ako stvorená. Ide o tip na ubytovanie s číslom jedna. Na prvý pohľad, teda na exteriér, si poviete, že sa jedná o klasickú a modernú dreveničku. Nahliadnite ale do interiéru – čisté línie, sklenené prvky, voňajúce drevo a žula si vás podmania. Originálny a moderný interiér s pôsobivým osvetlením, ktoré navrhol pán Roubal v spolupráci so sklárskou huťou vás zaujme.

Je čas si poriadne oddýchnuť od tejto zložitej doby, od pracovného plného nasadenia a ruchu veľkomesta – vy si to zaslúžite. Posaďte sa ku 180 rokov starému, dominantnému dubovému stolu, ktorý pochádza z lesov pána Kinského a ohrejte sa pri krbe s plápolajúcim ohňom. Zababušte sa do deky, uvarte si horúci čaj a doprajte si poriadnu dávku odpočinku. Len si to predstavte – existuje snáď niečo príjemnejšie?

To nie je všetko, vybavená kuchyňa vám poslúži na prípravu lahodných pokrmov. Môžete si tu vyskúšať varenie a pečenie v klasickej peci na drevo, súčasťou ktorej sú aj krbové kachle a priestor na ležanie. Nenechávajte si ujsť ani vyhrievaný bazén na terase s výhľadom na Strieborný potok a nádhernú prírodu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek