DomůPre ŽenyPrečo sú inteligentné hodinky pre deti dobrou voľbou?

Prečo sú inteligentné hodinky pre deti dobrou voľbou?

-

Inteligentné hodinky majú mnoho funkcií a vlastností. Ich hlavnou vlastnosťou je, že kombinujú použiteľnosť klasických hodiniek so športovými remienkami. Vďaka tomu môže veľmi ľahko povzbudiť vaše dieťa k fyzickej aktivite. Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo je kúpa detských inteligentných hodiniek dobrou voľbou a aké značky treba zvážiť pri výbere inteligentných hodiniek pre deti. 

Inteligentné hodinky pre deti – prečo by ste si ich mali kúpiť?

V posledných rokoch sa medzi rodičmi stali veľmi obľúbené inteligentné zariadenia vrátane detských inteligentných hodiniek. Tieto malé digitálne pomôcky umožňujú dieťaťu rýchlo skontrolovať čas a prečítať si upozornenie. A čo je najdôležitejšie, dajú vášmu dieťaťu vedieť, že sa ho snažíte kontaktovať, aj keď má telefón v batohu. Väčšina inteligentných hodiniek má zabudované aj GPS, takže rodičia môžu sledovať pohyb a polohu svojho dieťaťa.

Pri výbere hodiniek pre vaše dieťa je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Inteligentné hodinky pre deti by mali mať GPS, batériu s dlhou výdržou a možnosť zobrazovať oznámenia z telefónu. Výrobcovia často používajú funkcie podobné tým, ktoré sa nachádzajú v smartfónoch. Aké presne? Ako sa ukážu ako užitočné? O tom si povieme za chvíľu.

Sledovanie GPS – nielen pre rodičov

Väčšina moderných detských inteligentných hodiniek má zabudované GPS. To je veľmi užitočné pre tie deti, ktoré chcú zaznamenávať priebeh svojej fyzickej aktivity. Okrem toho túto funkciu môžu využiť aj rodičia, ktorí chcú vedieť, čo ich dieťa práve robí. Ako vidíte, inteligentné hodinky so sledovaním GPS môžu byť veľmi užitočné nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

Telefonovanie – udržujte kontakt

Ďalšou užitočnou funkciou je uskutočňovanie hovorov pomocou inteligentných hodiniek. Možno to znie zvláštne, ale mnohé zariadenia majú možnosť vložiť kartu SIM alebo pridať kartu eSIM. Dieťa tak nemusí nosiť telefón, aby mohlo uskutočniť alebo prijať hovor. Je to neuveriteľne užitočná funkcia pre deti, ktoré ešte nemajú vlastný telefón. Kúpa smartfónu je tiež dobrým nápadom, keď vaše dieťa napríklad navštevuje hodiny plávania a musí si telefón nechať v batohu. Keďže inteligentné hodinky možno používať v bazéne, vaše dieťa bude môcť prijať hovor. 

Krokomer, monitor srdcového tepu a sledovač spánku – starajte sa o zdravie svojho dieťaťa 

Nosenie inteligentných hodiniek s krokomerom (známym aj ako počítadlo krokov) môže vaše dieťa motivovať, aby zostalo aktívne a zdravé. Počítanie počtu krokov môže byť pre deti naozaj vzrušujúce, najmä ak môžu súťažiť so svojimi rovesníkmi. Skvelá zábava je zaručená! Merač tepovej frekvencie sa osvedčí pre deti, ktoré športujú. Pomocou neho môžete ľahko skontrolovať, aká aktivita je pre vaše dieťa príliš namáhavá. Z pohľadu rodiča sú monitor srdcového tepu a sledovanie spánku jedny z najdôležitejších funkcií všetkých detských inteligentných hodiniek, pretože tieto funkcie umožňujú sledovať, či dieťa dostatočne spí a či nemá problémy so srdcovou frekvenciou.

Odolnosť materiálu puzdra detských inteligentných hodiniek

Keďže inteligentné hodinky sú zariadenie, ktoré sa nosí na zápästí, výrobcovia ponúkajú produkty, ktoré sú dostatočne odolné na každodenné používanie. Pri kúpe inteligentných hodiniek pre dieťa sa oplatí vyberať výrobky, ktoré majú živicové alebo kovové puzdro a odolný displej. Takto vaše dieťa zariadenie tak ľahko nepoškodí.

Detské inteligentné hodinky – aké značky zvážiť?

Na trhu je široká ponuka detských inteligentných hodiniek. Hoci je na trhu veľa kvalitných značiek, Garett a Garmin patria medzi značky, ktoré môžeme skutočne odporučiť. Obe spoločnosti vďaka dlhoročným skúsenostiam ponúkajú produkty, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Hodinky vydané týmito spoľahlivými výrobcami si obľúbia rodičia aj deti a určite budú dobre slúžiť dlhé roky. Pozor na ponuky neznámych spoločností, ktoré sľubujú zemeguľu. Spracovanie a výkonnosť takýchto hodiniek často ponecháva veľa čoho sa dožadovať. 

Naozaj vaše dieťa potrebuje inteligentné hodinky?

Pred kúpou inteligentných hodiniek pre svoje dieťa sa zamyslite nad jeho potrebami. Chcete, aby vaše dieťa mohlo telefonovať bez telefónu? Chcete vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza? Alebo možno chcete, aby sa vaše dieťa viac hýbalo? Ak ste aspoň na jednu z uvedených otázok odpovedali „áno“, potom môžu byť inteligentné hodinky tým, čo hľadáte. Pri kúpe je dôležité položiť si otázku, či náramkové hodinky pomôžu vášmu dieťaťu zostať v bezpečí a fit. Nezabudnite, že detské inteligentné hodinky by mali byť odolné, vybavené systémom GPS a mali by umožňovať telefonovanie. Medzi ďalšie funkcie, ktoré by ste mali zvážiť, patrí krokomer a monitor srdcového tepu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek