DomůRady a NávodyParalen - uľaví od horúčky a zaženie bolesť

Paralen – uľaví od horúčky a zaženie bolesť

-

Horúčka a bolesť. Častokrát prídu neočakávane a nabúrajú vám precízne naplánované aktivity. S účinnými liekmi zatočíte s horúčkou a zaženiete bolesť. Ako a kedy užívať lieky Paralen, aby ste mohli nerušene pokračovať vo svojich plánoch?

Paracetamol ako základ Paralenu

Liečivo paracetamol, ktoré sa nachádza v nám známych liekoch Paralen, je účinné pri tlmení miernych až stredne veľkých bolestí rôzneho charakteru a pri znižovaní horúčky.

Určite ho nemusíme veľmi predstavovať, lebo patrí do základnej lekárničky mnohých domácností.

Paralen uľaví od bolesti a zníži horúčku

Trápi vás bolesť? Najjednoduchším riešením sú voľne predajné tablety, ktoré prinesú očakávanú úľavu od bolesti.

Tablety Paralen (500, 125 a iné varianty dostupné na trhu) pomáhajú pri chrípke, pri migrénach, pri bolestiach hlavy, zubov, pri menštruačných bolestiach, pri bolestiach nervov, chrbtice, hrdla, nachladnutí či iných infekčných ochoreniach a tiež pri znížení horúčky (od 38 °C vyššie).

Určite by ste mali vedieť, že Paralen nepôsobí na zápal.

Paralen je liek, nie cukríky

Paracetamol je bezpečné liečivo, ktoré dobre znáša temer každý organizmus.

Je vhodný pre dospelých aj mladých ľudí (vo forme tabliet alebo horúcich nápojov). Sú druhy Paralenu určené i pre deti podľa ich veku a váhy (vo forme tabliet, čapíkov alebo sirupov).

Napriek tomu ho užívajte podľa odporúčania lekára alebo podľa návodu v pribalenom letáku. Pozor, v kombinácii s alkoholom by mohol Paralen spôsobiť vážne poškodenie pečene.

Ako sme uviedli, paracetamol je vhodný temer pre každého, no neodporúča sa pacientom s vážnym ochorením pečene, pri akútne prebiehajúcej žltačke a pri ťažkej málokrvnosti.

Vedľajšie účinky lieku Paralen

Vo všeobecnosti Paralen nespôsobuje závažné a časté vedľajšie účinky.

Keď sa objavia napríklad kožné vyrážky, alergická reakcia a opuch, začervenanie kože alebo žihľavka, prestaňte liek užívať (prípadne sa poraďte s lekárom).

U niekoho sa môže ako nežiaduci vedľajší efekt vyskytnúť bolesť žalúdka, nevoľnosť alebo zvracanie. Tieto zvyknú vymiznúť hneď po tom, ako si telo na Paralen zvykne. Pomôže aj konzumácia lieku s jedlom.

Paralen a jeho účinná zložka paracetamol by vás mal zbaviť bolesti alebo horúčky. Ak pri pravidelnom niekoľkodňovom používaní Paralenu neustupujú, vyhľadajte radšej vášho lekára.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek