DomůRady a Návody3 dôvody prečo mať kanceláriu a nerobiť z domu

3 dôvody prečo mať kanceláriu a nerobiť z domu

-

Hoci spočiatku myšlienka práce z domu znela idylicky, pre mnohých sa skúška práce na diaľku stala až príliš zaťažkávajúca. Pracovanie z domu so sebou prinieslo zvýšený stres, viaceré technologické problémy a negatívne dopady na duševné a emocionálne zdravie. Návrat do práce v tradičnej kancelárii samozrejme tiež predstavuje istý zdroj stresu, a preto je dobré zvoliť kompromis. Keď aktuálne stojíte pred výberom pracovného miesta, pre seba alebo svojich zamestnancov, zvážte ako alternatívu coworking.

Stanovte si priority

Pokiaľ ide o prácu z domu, existujú určité výhody aj nevýhody. Ak chcete vniesť systém do svojich pracovných dní, je dôležité venovať pozornosť nasledovným otázkam: Ste pri práci doma produktívny? Nechýbajú vám možnosti networkingu, ktoré ste mali v kancelárii? Cítite sa doma viac roztržitý, prípadne izolovaný? Máte technologické vybavenie, ktoré pri svojej práci potrebujete? Ako freelancer alebo podnikateľ, ktorý má na výber, či bude pracovať z domu alebo v kancelárii, musíte zvážiť, čo je pre vás najdôležitejšie. Väčšina ľudí však dosahuje oveľa lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, keď je práca úplne oddelená od ich domáceho života. Toto tvrdenie stojí určite za zváženie. Ak sa cítite málo motivovaný alebo pracovne stagnujete, možno je čas na zmenu a nakopnú vás práve coworkingové priestory.

Potrebujete štruktúru

Pre niektorých ľudí je denná rutina nesmierne dôležitá. Ranná šálka kávy, jazda autom do práce a vymedzená pracovná doba sú jej súčasťou. Tento druh rutiny úplne chýba počas práce z domáceho prostredia, čo môže vytvárať akýsi vonkajší a vnútorný chaos. Navyše vám hrozí prepracovanosť. Mnohí zamestnanci doma strácajú pojem o čase a pracujú oveľa viac ako v kancelárskom prostredí. Je pre nich veľmi ťažké „odhlásiť sa“, keď hranica medzi prácou a domovom prakticky neexistuje. Dlhodobá práca z domu nie je vždy v najlepšom záujme vášho duševného zdravia. Práca v kancelárii vám zaručí štruktúru, ktorú tá virtuálna jednoducho nedokáže vytvoriť. V coworkingu nájdete systém a dokonca aj váš vlastný stôl a pracovný priestor (s členstvom Fix Desk). To všetko uľahčí váš prechod z domu do kancelárie a uspokojí vašu potrebu poriadku. Navyše coworking HubHub sa prispôsobí aj vašim časovým potrebám práce. Vstup je tu zaručený nonstop počas pracovných dní, aj víkendov.

Pocit prepojenia a kontaktov

Ak pracujete len na diaľku, môžete sa “odpojiť” od svojho pracoviska a necítite viac spolupatričnosť k svojej firme, kolegom, ku značke… Budovanie firemnej kultúry je veľmi náročné a zdĺhavé a jej strata by mohla podnietiť aj úbytok vynaliezavosti, pokroku a dokonca aj zisku.  K tomu sa doma po čase pridá osamelosť, minimálny networking, slabá tímová komunikácia a ďalšie nevýhody. Kreativite sa najlepšie darí vďaka spolupráci. Práca v kancelárii obnovuje schopnosť ľudí vytvárať zmysluplné spojenia, ktoré vedú k inováciám. Coworking Bratislava ponúka svojim členom neustále možnosti vzdelávania, spolupráce a vytvárania nových kontaktov. Na mesačnej báze sa tu konajú prednášky, konferencie, workshopy. Stretnete tu inšpiratívnych odborníkov, začínajúce značky, aj korporáty.

Dostatočné priestory a technológie

Existuje množstvo obmedzení, ktoré vyplýva z práce doma. Jedným z najväčších je nedostatok priestoru na rast vášho podnikania. Firmy potrebujú miesto pre členov svojho tímu a pre svoje vlastné vybavenie. Najmä malé podniky môžu výrazne profitovať z prenájmu miest v coworkingu, pretože za jeden mesačný poplatok získajú prakticky všetko. Jedinečný moderný priestor, špičkové vybavenie, zasadačky, plne zariadenú kuchynku a chill out zóny. V coworkingu HubHub nájdete väčšie, aj menšie kancelárie, miesto pre vaše eventy, aj ocenenie dobrých nápadov. K vášmu komfortu prispejú skrinky na uloženie osobných vecí, parkovanie pre bicykle, vysokorýchlostný internet a telo (aj dušu) počas náročného dňa, zahrejú chutná káva či čaj.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek