DomůPre ŽenyObjavte silu odvážneho karneolu

Objavte silu odvážneho karneolu

-

Karneol bol Rimanmi považovaný za kameň odvahy. Dokázal podporiť sebadôveru a silu. Nosili ich tak panovníci aj bojovníci. V domácnostiach sa niekedy používal ako talizman chrániaci pred ohňom a nešťastím.

Podľa historických prameňov tento minerál tak pri sebe mávali dokonca aj významné osobnosti našich dejín, ako bol Mohamed, Napoleon I. a Napoleon III.

V rokoch 1700 a 1800 sa tiež tradovalo, že karneol prináša šťastie, ochranu, pohodlie a odvahu hovoriť. Dnes je tento člen rodiny chalcedónov v šperkoch cenený hlavne pre svoj tlmený lesk v kombinácii s ohnivo oranžovou a červenou farebnou paletou.

Výhodou je tiež dobrá cenová dostupnosť tohto kameňa, ktorá podmieňuje aj priaznivé ceny šperkov. Je tak ľahké kráse karneolu jednoducho neodolať a chcieť si zaobstarať dokonca viac ozdôb, ktoré môžete vzájomne dokonale kombinovať.

Chcete sa prečítať viac o ďalších zaujímavých témach, šperkoch, móde alebo drahých kameňoch? Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať o zaujímavých korundoch lebo o rôznych variantoch vzácneho opálu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek