DomůBývanieLaminátové podlahy: Aké sú ich výhody?

Laminátové podlahy: Aké sú ich výhody?

-

Výber novej podlahy nie je jednoduchý. Ponuka je v dnešnej dobe prakticky nekonečná a každý typ podlahy má svoje klady a zápory. Ľudia si čoraz viac vyberajú laminátové podlahy, ktoré spájajú autentický vzhľad prírodnej podlahy s mnohými praktickými výhodami a v neposlednom rade skvelou cenou.

Laminátové podlahy poznáme od polovice 80. rokov minulého storočia. Dnes symbolizujú  modernú a trvalo udržateľnú podlahovú krytinu. Laminátová podlaha je obľúbená najmä pre svoju robustnosť a veľké možností využitia.

Skladba laminátovej podlahy

Laminátové  podlahy sa skladajú zo štyroch vrstiev. Základom podlahy je extrémne pevný, stabilný a vlhkosti odolný HDF panel. Nosná doska pod ním zaručuje, že sa jadro nemôže zdeformovať alebo zrútiť. Na vrchu HDF panelu sa nachádza „dekorový panel“. Je to vlastne fotografia autentických drevených dosiek alebo dlaždíc s veľmi vysokým rozlíšením, ktorá je simulovaná do najmenších detailov. Dekoračná vrstva je zakončená živicou a vrchná vrstva, ktorá je konečnou priehľadnou vrchnou vrstvou odolnou proti opotrebovaniu, poskytuje podlahe maximálnu ochranu. Vďaka tejto unikátnej konštrukcii nie je možné laminátovú podlahu rozlíšiť od podlahy, ktorá je vyrobená z pravého dreva alebo prírodného kameňa, no ponúka niekoľko praktických výhod.

Vhodné do každej miestnosti

Podlahová krytina z laminátu  sa dá použiť v každej miestnosti. Dokonca aj pre kuchyne a kúpeľne existujú vodotesné podlahy s extra ochranou. Prinášajú tak veľkú dávku vizuálneho tepla do inak skôr sterilných priestorov. So správnym podkladom môžete laminát bez problémov položiť aj na podlahové kúrenie. Antistatický povrch a bezšvový klikací systém zabraňujú usadzovaniu prachu a nečistôt na doskách alebo medzi nimi, čo je ideálna funkcia pre detské izby. Pomocou laminátu môžete dokonca pokryť celé schodisko.

Môžete si vybrať aj laminátové parkety, ktoré sú cenovo dostupné, odolné a môžete si ich nainštalovať sami bez pomoci odborníkov.

Rýchla a jednoduchá inštalácia

V porovnaní s inými podlahami je laminát mimoriadne jednoduchý na inštaláciu. Vďaka praktickému zacvakávaciemu systému do seba všetky dosky zapadajú ako skladačka. Na položenie dokonale rovnej a stabilnej podlahy nepotrebujete lepidlo, stabilizovaný piesok ani maltu.

Ak hľadáte vysokokvalitné podlahy za rozumnú cenu, zvoľte si laminátové podlahy, ktoré sú odolné voči vode, poškriabaniu a sú cenovo dostupné.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek