DomůRady a NávodyČo robiť, ak ste sa v práci HR zasekli radí job portál...

Čo robiť, ak ste sa v práci HR zasekli radí job portál Abecedaprace.sk

-

Môže sa to stať každému, že sa zrazu ocitne v situácii, keď sa jeho pracovný život zasekne na mŕtvom bode a on nevie, čo si počať. Ako expert na prácu s ľudskými zdrojmi sa pravdepodobne venujete tomu, ako pomôcť ostatným. Premýšľate ale aj sami nad sebou? Posledné mesiace nám umožnili sa na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo by sme vlastne od svojej kariéry chceli. Bola to tiež skvelá príležitosť presvedčiť sa, či nám vyhovuje vyváženosť nášho pracovného a osobného života. Teraz to už vyzerá, že to najhoršie máme za sebou, je preto najvyšší čas začať riešiť svoje stredne dobé a dlhodobé ciele.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na povýšenie?

Pocit, že sa vaša kariéra zastavila, prežíva v poslednom čase mnoho ľudí. V priebehu pandémie počet povýšení klesol až na polovicu. Najviac vaša šanca na to dostať sa späť do hry zvýši, pokiaľ si zachováte otvorenú myseľ a budete sa otvárať novým možnostiam. Nebolo by pre vás potrebné lepšie riešenie vziať si k tomu vedľajší úväzok? Alebo skúsiť zmeniť pracovné zameranie? A musí vaša pracovná zmena byť trvalá? Mnohí pracovníci v oddelení ľudských zdrojov si pochvaľovali, keď na chvíľu opustili svoju pracovnú pozíciu a skúsili si niečo nové. A pokiaľ nechcete opúšťať svoju pracovnú pozíciu ani na chvíľu, využite čo najviac miesto, kde sa nachádzate teraz. Načerpajte nové skúsenosti v oblastiach, kde si zatiaľ ešte nie ste takí istí. Keď budete zvedaví a budete si klásť tie správne otázky, je pravdepodobné, že sa dostanete k ďalším príležitostiam.

Pracujte sami so sebou

Často pomáhate v kariére ostatným, tak prečo teraz nepomôcť sami sebe? Aké koučovacie techniky môžete využiť, čo by vám najviac pomohlo? Pokiaľ sa cítite zaseknutí, ste to primárne vy, kto si môže najviac pomôcť. Je to asi kruté, ale nemôže za to vaša firma ani kolegovia, najväčšie slovo v tejto situácii máte vy. Môžete skúsiť prácu s krátkodobými, strednodobými a dlhodobými cieľmi. Urobte si plán svojej vízie, alebo si spíšte štyri oblasti – v čom ste dobrí, čo sú vaše slabé stránky, ktoré činnosti milujete a baví vás robiť a tie, ktorým by ste sa radšej vyhli. Skrátka, skúste využiť svoje znalosti a schopnosti a keď už ste vo svojej kariére koučovali toľko ľudí, buďte chvíľu koučom sami sebe. A uvidíte, že určite ľahko prídete na to, čo je pre vás ten najlepší ďalší krok. Pracovný portál Abecedaprace.sk ponúka uchádzačom tisíce ponúk inzercia práce zadarmo, firmám potom výhodné tarify inzercie už od 59 euro/mesiac.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek