DomůBývanieAko zariadiť kúpeľňu

Ako zariadiť kúpeľňu

-

Kúpeľňa je miesto, kde veľa času netrávite. Aj napriek tomu by ste jej zariaďovaniu mali venovať pozornosť. Táto miestnosť by mala byť hlavne pohodlná, praktická a samozrejme aj útulná. Prečo útulná? Po náročnom pracovnom dni príde každému vhod zrelaxovať vo vani.

Na internete dnes nájdete praktické vybavenie nielen do kúpeľne ale aj do iných častí bytu. V tomto článku sa zameriame práve na kúpeľne. Práve tieto miestnosti je niekedy problém zariadiť. Malé rozmery kúpeľne nás neraz výrazne obmedzujú. Pokiaľ ale viete ako využiť každý kúsok môžete v nej mať všetko čo potrebujete.

Odkladací priestor

Skrinky alebo komody sú ideálnym miestom na odkladanie uterákov, osušiek alebo kozmetiky. Mali by ste sa po nich obzrieť ako po prvom nábytku do kúpeľne. Skrinky vyberajte už vo farbe, v ktorej chcete mať kúpeľňu. Neurobíte ale nič zlé ak siahnete po bielej farbe, ktorá je stále in.

Skrinky na nožičkách nevyžadujú inštaláciu na stenu. Stačí ich len postaviť na miesto. Ak siahnete po závesných skrinkách inštalácii sa nevyhnete. Pravdou ale je, že práve závesné skrinky dodajú kúpeľni priestrannosť. Ak miesto klasického zrkadla vyberiete skrinku zo zrkadlom budete mať ďalší odkladací priestor k dobru.

Výklenky

Ak máte v kúpeľni výklenky využite ich. Môžete z nich urobiť perfektné poličky, alebo aj skrinky. Stačí len namontovať dvierka a máte ďalšiu skrinku na odkladanie vecí či kozmetiky.

Vaňa verzus sprcha

Kúpeľ vo vani má svoje čaro, povedzme si ale po pravde „koľko krát ho do roka využijete?“. Sprchový kút zaberie menej miesta, je praktickejší a v neposlednom rade sprchovaním ušetríte aj na vode. Stačí si len zaobstarať sprchový kút s vaničkou, vybrať vhodný sprchový set (obsahuje batériu a sprchový stĺp) a máte to. Sprchové sety môžete hneď zladiť s celkovým dizajnom kúpeľne. Či dáte prednosť lesklému chrómu, čiernej, bielej alebo zlatej farbe záleží od vášho vkusu. Dobré je zladiť farbu setu s farbou skriniek, alebo s farbou úchytiek na skrinkách.

Spotrebiče

Fén, kulma alebo holiaci strojček si miesto navyše v kúpeľni nevyžadujú. Jednoducho ich uložíte do skriniek, kde nebudú zavadzať. Problém môže nastať s práčkou a sušičkou. V tomto prípade siahnite po spotrebičoch, ktoré sa otvárajú zhora. Môžete vedľa nich umiestniť ďalšie skrinky bez toho aby vám zavadzali v používaní práčky.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek