Domů Blog

Najpoužívanejšie stavebné stroje: poznáte tieto 4?

0

S modelmi bagrov či buldozérov sa hrávajú už malé deti na pieskovisku. Okrem nich však existujú aj ďalšie stavebné stroje, ktoré majú na staveniskách a pracoviskách nenahraditeľnú funkciu. Prečítajte, si, ktoré to sú.

1. Bager (rýpadlo)

Bager pozná snáď každý malý chlapec, málokto však vie, že sa správne nazýva rýpadlo. Bagre nájdete na pásových i kolesových podvozkoch, v tonáži od jednotiek až po stovky ton. Okrem štandardných sa vyrábajú aj špeciálne typy prispôsobené na konkrétne druhy prác. Ide napr. o demolačné rýpadlo, rýpadlo s predĺženým dosahom (vhodné na práce v korytách riek) či kolesové rýpadlo so zdvíhacou kabínou. 

2. Minibager (minirýpadlo)

Správne sa nazýva minirýpadlo, pričom ide v podstate o zmenšenú verziu bagra. Vďaka kompaktným rozmerom môžete minibager použiť aj na stiesnených zastavaných pozemkoch. Tie najmenšie dokonca prejdú cez bežné 80 cm dvere, takže ich môžete používať aj v interiéri.

Minibager má slabšiu hydrauliku, takže na veľkom stavenisku s ním veľa vody nenamútite. Jeho úzka lyžica je však ideálna na výkopy pre inžinierske siete (voda, plyn, kanalizácia, elektrina), pričom jeho výkon je dostatočný aj na výkopy základov pre malé stavby či malé bazény.

3. Šmykom riadený nakladač

Ide o malý kompaktný stroj, ktorý sa používa sa na presun, nakladanie a vykladanie sypkých či pevných materiálov. Vďaka širokej lopate v prednej časti toho zvládne na jedno sústo skutočne veľa aj napriek kompaktným rozmerom.

Výhodou šmykom riadeného nakladača je tiež jeho schopnosť otočiť sa na mieste. Ako už totiž názov napovedá, je riadený šmykom – zatáča teda spomalením jednej strany podvozku, prípadne obrátením smeru otáčania kolies na jednej strane. Šmykom riadené nakladače nájdete aj vo verzii s pásovým podvozkom.

Okrem nich existujú aj kolesové nakladače s väčšími rozmermi, ktoré sa otáčajú natáčaním kolies zadnej nápravy alebo pomocou kĺbu, ktorý delí stroj na 2 časti.

4. Rýpadlo-nakladače ako univerzálne stavebné stroje

Rýpadlo nakladač je „kríženec“ medzi bagrom a nakladačom. Spoznáte ho podľa širokej lopaty v prednej časti a výložníka s lyžicou v zadnej časti. Pracovisko strojníka v kabíne je takisto rozdelené na prednú a zadnú časť. Tento stroj sa hovorovo nazýva aj traktorbager, keďže vzhľadom pripomína traktor. Ide o najuniverzálnejšie stavebné stroje, ktoré sa často používajú pri opravách chodníkov či ciest.

Požičovňa stavebných strojov požičia aj príslušenstvo

Stavebné stroje nemusíte vždy kupovať, môžete si ich aj požičať. Požičovňa stavebných strojov vám k nim požičia aj množstvo druhov príslušenstva, vďaka ktorému budete môcť napr. minibager či bager použiť aj na búracie práce, presúvanie sypkých či pevných materiálov a ďalšie činnosti.

Podľa čoho si vybrať menubox? Pomôžu vám tieto štyri praktické rady

0

V závislosti od toho, aké gastro vybavenie si vyberiete, komunikujete týmto rozhodnutím dôležité informácie smerom k svojim zákazníkom. Obaly na jedlo a zvlášť menuboxy prezradia niečo viac o vašej spoločnosti a jej produktoch.  Ako si teda vybrať vhodné gastro zariadenie?

  1. Stavte na udržateľnosť

Keď zákazník príde na obed do vašej prevádzky a zistí, že ste urobili “zelené” rozhodnutia ohľadom svojich menuboxov, zaradí si vás okamžite medzi uvedomelé značky. Je čoraz dôležitejšie robiť správne kroky v prospech životného prostredia, pretože aj obaly na jedlo sa podieľajú na jeho znečisťovaní. Na trhu je v súčasnosti už široký výber alternatívnych eko obalov. Pozostávajú z materiálov, ako napríklad bioplasty, cukrová trstina, pšenica, bagassa… Vďaka nim nemusíte robiť kompromisy a môžete využívať eko produkty vysokej kvality, ktoré sú zároveň schopné bezpečne uskladniť vaše jedlo, bezo zmeny jeho chute a vône. Ak si vyberiete kompostovateľné, ekologické a udržateľné obaly, komunikujete svojim zákazníkom, že vám záleží na ich budúcnosti a robíte niečo preto, aby ste zmenili svet k lepšiemu. A aj z tohto dôvodu si vás začnú vyberať.

  1. Odpovedzte si na otázky

Pri výbere menuboxu je v prvom rade dôležité vedieť, kto sú vaši zákazníci. Predávate jedlo, ktoré zvyčajne konzumujú deti? Rodiny? Varíte obedové menu pre pracujúcich ľudí? A tiež: Kde a ako budú títo ľudia konzumovať jedlo od vás? Robíte aj donášky domov? Bude sa musieť vaše jedlo ohrievať v mikrovlnnej rúre? Znalosť týchto spotrebiteľských zvyklostí výrazne uľahčí vaše rozhodnutia. V neposlednom rade si uvedomte aj to, aké veľké sú produkty, ktoré potrebujú obaly. Ujasnite si, či potrebujete gastro vybavenie na horúce jedlo a nápoje alebo iba studené. Je potrebné ich udržiavať v teple/v chlade? Obaly na jedlo majú mnoho tvarov a veľkostí: od malých papierových pohárov s priehľadným viečkom, cez okrúhle misky na polievku až po veľké menuboxy, do ktorých sa zmestí celý obed. Ak si odpoviete na všetky tieto otázky, budete vedieť aké veľkosti menuboxov potrebujete, či nedelené, dvojdielne, alebo dokonca trojdielne. 

  1. Dôležitá je funkčnosť

Vytekajúce jedlo z obalov, zafarbené obrusy a zaplavené tašky sú nočnou morou každého zákazníka, ktorý si objednáva jedlo so sebou. Je načase stopnúť tieto nepríjemné zážitky. Menuboxy sú na to, aby ohromili vašich zákazníkov svojou stabilitou a pevnosťou. Praktické uzatváranie a silné tesnenie zabezpečí, že jedlo z boxov nepretečie von. Skvelou recyklovateľnou alternatívou pre všetky reštaurácie a gastronomické zariadenia sú napríklad obaly z bagassy, ktorá vzniká ako odpad pri spracovaní cukrovej trstiny. V súčasnosti sa viaceré gastro prevádzky obracajú práve na podobné typy materiálov. Skvelé vlastnosti cukrovej trstiny podčiarkuje fakt, že tento menu box môžete ohrievať v mikrovlnnej rúre, nestratí svoje vlastnosti ani sa nedeformuje. Má tiež integrované viečko s bezpečným zaklapnutím, takže sa nemusíte báť manipulácie s ním, ani keď je úplne plný. Je tiež nepremastiteľný, vhodný na balenie teplých jedál, prípadne šalátov a dezertov. Napriek tomu, že sa jedná o recyklovateľný materiál, stále si udržiava všetky žiadúce vlastnosti funkčného a pevného menuboxu. Obaly z bagassy sú navyše príjemné na dotyk. Pozor si však musíte dávať na to, aby jedlo v takomto menuboxe nezostalo príliš dlho – po cca 12 hodinách začne cukrová trstina mäknúť a presakovať.

  1. Imidž napovie

Balenie je dôležitou súčasťou komunikačnej stratégie vašej spoločnosti. Nezabúdajte preto, že vami zvolený menubox bude mať dvojakú úlohu: nielen funkčnú, ale aj estetickú. Jedna nesmie vylučovať druhú, aby neobmedzovala celkový pôžitok z jedla. Menuboxy a gastro vybavenie na prevádzke je súčasťou imidžu a filozofie vašej značky. Obaly sú tiež vizitkou, ktorá vstupuje priamo do domácností zákazníka. Predstavujú to, s akou starostlivosťou pristupujete k svojej práci a demonštrujú pozornosť, ktorú venujete detailom. Okrem obsahu za vás hovoria aj farby, materiály a tvary vašich menuboxov. Je veľmi dôležité starostlivo zvážiť všetky tieto prvky a nič neponechať na náhodu. S originálnym menuboxom sprostredkujete zákazníkovi zážitok z jedla, ktorý by mal, keby prišiel do vašej reštaurácie.

O čo všetko sa stará špedičná firma?

0

Každý už možno počul pojem špeditér, no je trochu zmätený hlavnou činnosťou, ktorú vykonáva. Špeditéra si veľa ľudí mýli s dopravnou spoločnosťou, manažérom distribúcie, dovozcom a vývozcom. Špecializovaná osoba v skutočnosti preberá niektoré z týchto povinností, ale v skutočnosti môže byť špecificky určená ako sprostredkovateľ medzi dopravcom a prepravou. Takže v skutočnosti nevykonáva samotný transfer, ale skôr zabezpečuje, aby sa proces uskutočnil z jedného miesta určenia do druhého – pre import a export.

Čo robí špeditér ?

Medzinárodná preprava musí byť zabezpečená z pohľadu špeditérskej spoločnosti vo všetkých smeroch. Prepravné spoločnosti koordinujú tovar z jednej strany na druhú, pričom hľadajú najvhodnejšiu a nákladovo najefektívnejšiu medzinárodnú prepravu podľa objemu – leteckú, nákladnú, námornú a železničnú.

Každá špedičná spoločnosť má iný počet špeditérov, ktorí sa úzko špecializujú na organizáciu celého procesu. Ide o sprostredkovanie medzi hlavným dopravcom a prepravou, vyjednanie najlepšej ceny, určenie spoľahlivej, ale aj finančne nenáročnej trasy. Samozrejme je dôležité poznať obsah zásielky, aby bolo jasné, či ide o tovar s krátkou trvanlivosťou, či nie je niečo krehké a pod. Až potom je jasné, či niektoré náklady spojené so zabezpečením prepravy môžu byť znížené.

Aké sú hlavné povinnosti špeditéra?

Celý organizačný proces koordinácie nákladu z bodu A do bodu B, vypracovanie presnej a špecifickej dokumentácie, v súlade so všetkými zákonmi a predpismi pre medzinárodný obchod, je v kompetencii špeditérov. Môže to byť pre vás zastrašujúce a ospravedlniteľné, preto je najlepšie dôverovať špecializovanej spoločnosti. My vám prinesieme istotu a pokoj pri riadení zvyšku vášho podnikania.

Tu sú hlavné výhody využívania špedičných služieb. Medzi ich činnosti patria:

Koordinácia medzinárodných zásielok

Sledovanie vnútrozemskej dopravy

Príprava colnej a inej dokumentácie (prepravnej a exportnej) uloženej regulačnými orgánmi v konkrétnych krajinách

Poistenie nákladu a poistné udalosti

Zachovanie nákladového priestoru podľa objemu zásielky

Skladovanie

Hodnotenie a riadenie rizík

Manipulácia s hmotnosťou zásielky

Skladovanie

Vyjednávanie poplatkov za prepravu a medzinárodných platobných metód a ďalšie

Pokiaľ posielate tovar cez špeditéra, nemusíte poznať miestnu legislatívu o dovoze a vývoze tovaru, pretože špeditéri sú neustále školení a informovaní o najnovších aktualizáciách zákonov a nariadení. Pre všetkých zákazníkov je to veľká výhoda – získajú vysokú záruku bezproblémovej prepravy a zníženú pravdepodobnosť solídnych pokút z dôvodu chýbajúcej dokumentácie alebo nesprávnosti z dôvodu nekompetentnosti. Nákladná dopravanákladná preprava sa stále mení, a je potrebné sledovať všetky novinky, ktoré by nás mohli prekvapiť, avšak, na to sme tu my.

Prečo používať špeditérov?

Vzťahy vybudované so špeditérmi poskytujú rýchle a bezpečné riešenie pre prepravu vašej zásielky. Či už ide o zaoceánske lode, železničnú nákladnú dopravu alebo expresný doručovací let, špeditéri nakreslia najkratšiu trasu a dohodnú najlepšiu cenu za daný objem tovaru.

Výberom špedičnej spoločnosti dostanete konkrétnu ponuku a ste zbavení akejkoľvek povinnosti zabezpečiť nákladnú prepravu, najmä vypracovanie špecifickej dokumentácie pre danú krajinu je náročné. Ide o vážnu záťaž, a preto väčšina klientov využíva profesionálne služby špeditérov. Či už patríte do kategórie malých, stredných alebo veľkých firiem a máte minimálny náklad alebo veľký objem, špeditéri vám pomôžu.

Špeditéri sa denne stretávajú s rôznymi problémami a vedia vyriešiť aj tie najzložitejšie úlohy, aby zásielka dorazila včas. V prípade potreby si môžu uplatniť poistenie a dohodnúť primerané finančné poplatky. Najdôležitejšie je, že sú si vedomí predpisov, ktoré sa musia v jednotlivých krajinách dodržiavať. V opačnom prípade nie ste imúnni voči sankciám, privatizácii zásielok a peňažným pokutám, čo môže spôsobiť značné finančné straty.

Ako nájsť spoľahlivého špeditéra pre vaše zásielky?

Nájsť bezpečnú a zodpovednú osobu môže byť ťažké, ale nie až tak, ak si dobre preštudujete rôzne spoločnosti. Keď už poznáte základnú definíciu a konkrétne povinnosti špeditéra, je vhodné sa pozrieť na to, o čom je internetový marketing. Nie nadarmo majú osvedčené podniky web s bohatým obsahom. Môžete tak lepšie spoznať spoločnosť a ich prácu, spoznajte práve nás LOGWAY, my sme tu pre vás.

Uprednostňujete instantnú kávu radšej ako espresso, ktoré pripraví plnoautomatický kávovar? Toto všetko by ste mali vedieť o instantnej káve.

0

Uprednostňujete instantnú kávu radšej ako espresso, ktoré pripraví plnoautomatický kávovar? Toto všetko by ste mali vedieť o instantnej káve.

Patríte do tej skupiny, ktorá ešte stále radšej uprednostní zalievanú kávu pred kvalitným espressom, ktoré vám vie pripraviť kvalitnýplnoautomatický kávovar behom minúty? V tom prípade, by ste sa mali zamyslieť, čo v skutočnosti pijete a čo všetko obsahuje instantná káva.

Zárukou je, že pákové kávovary vám pripravia kvalitné espresso či cappuccino s nadýchanou mliečnou penou. Je to vďaka tomu, že celý proces prípravy kávy máte vo vašich rukách. Stačí si vybrať kvalitnú zrnkovú kávu, ktori si vždy pred prípravou pomeliete, takže je zaručené, že káva, ktorú pijete je vždy čerstvá.To isté platí aj pre kapsulové kávovary.

V prípade, že nemáte na zdĺhavý proces prípravy kávy čas, aj kvalitné plnoautomatické kávovary napríklad značky De’Longhi, vám dokážu pripraviť nadýchanú kávu so skvelou arómou a chuťou. A pritom pri kávovare nestrávite ani minútu, o všetko sa postará sám.

Čo všetko obsahuje instantná káva?

Pokiaľ stále nedopustíte na klasiku v podobe zalievanej instantnej káve, potom by ste mali vedieť, čo všetko táto zmes obsahuje. Dá sa instantná káva považovať za skutočnú a kvalitnú kávu?

Ako sa vyrába instantná káva?

Aby ste si vytvorili túto kávovú zmes je potrebné v prvom rade si vytvoriť kávový extrakt. Kávový extrakt má za úlohu vytvoriť dokonalú arómu kávy a skoncentrovať rozpustné látky, ktoré túto arómu vytvárajú.

Následne proces pokračuje. Je potrebné odstrániť z kávy vodu. To dosiahnete tak, že kávu vysušíte mrazom, takzvanou lyofilizáciou. Vďaka vysušeniu vzniká instantná káva, ktorú si následne môžete zaliať a vychutnať si svoju šálku kávy.

Mali by ste si skutočne vychutnávať instantnú kávu?

Nebude vám klamať, instantná káva nie je nič pre gurmánov. Ak si na káve nechávate záležať a potrpíte si na výslednej chuti a konzistencii, ideálne sú pre vás spomínané pákové kávovary alebo prípadne plnoautomatický kávovar. Prečo je to tak?

Instantná káva neposktytuje taký zážitok z kávy, ako by mala. Je to jednoducho len výluh alebo extrakt, ktorý stratí veľké množstvo významných čŕt a vlastností, ktoré by káva mala mať. Jedná sa najmä o chuť a vôňu, jednoducho sa to nedá s čerstvo pomletými zrnami, ktoré pripravíte kvalitným procesom  pomocou kávovaru, porovnať.

Avšak, ak vám na chuti a kvalite až tak nezáleží a hľadáte lacnú variantu kávy, ktorá nie je náročná na prípravu, tak potom áno. Aj instantná káva obsahuje určité množstvo kofeínu, takže vám dodá aj energiu. Musíte počítať s tým, že je ho tu značne menej s porovnaním s čerstvo namletou kávou z kávových zrń. Z tejto zmesi sa nestratia ani antioxidanty, ktoré sú pre telo prospešné a mali by sme ich prijímať pravidelne. Práve káva je najlepší zdroj antioxidantov.

Keď si to zoberieme zo všeobecného hľadiska, instantná káva nie je úplne zatratenou verziou kávy. Stále obsahuje kofeín aj antioxidanty a nie je nejak špeciálne zdraviu škodlivá. Jediné čo jej chýba je skutočne dobrá chuť. Granulovaná zmes nedokáže nahradiť chuť, arómu ani len konzistenciu kávy, ktorá je pripravená z čerstvo namletých zŕn.

A v tom majú výhody kávovary De’Longhi. Či už sa jedná o plnoautomatický kávovar alebo pákové kávovary, kávovar si kávu pomelie tesne pred jej prípravou. Chuť je tak vždy dokonalá, lahodná a sprevádzaná výraznou arómou.

Viete, aké čistiace prostriedky používať na čistenie kože?

0

Čistenie kože a kožených povrchov nie je náročné, no aj pri tomto procese je potrebné vedieť, po akých prípravkoch siahnuť.

Na čistiacom prostriedku záleží

Čistenie kože v interiéri by malo byť samozrejmou súčasťou starostlivosti o kožené povrchy. Správnym čistením a ošetrovaním kože dokážete nielen predĺžiť jej životnosť, ale aj zachovať jej pôvodný vzhľad na dlhé roky. Jediné čo potrebujete je čas, trpezlivosť a predovšetkým správne čistiace prostriedky.

Každé čistenie koženej sedačky či iného koženého zariadenia začína odstránením väčších nečistôt, prachu a omrviniek. V tomto kroku nie je potrebné siahať po žiadnych čistiacich prostriedkoch. Úplne postačí, ak sedačku povysávate, alebo utriete jemnou handričkou či prachovkou. Dôležité je, aby na povrchu nezostali nečistoty, ktoré by ho pri hĺbkovom čistení mohli poškriabať alebo inak poškodiť.

Hĺbkové čistenie sa však bez správnych čistiacich prostriedkov nezaobíde. Po ktorých teda siahnuť? Pravidlom číslo jeden je používať len čistiace prostriedky, ktoré sú určené na kožené povrchy. Použiť akýkoľvek prípravok, ktorý máte doma, ako saponát na riad či univerzálny čistič nie je dobrý nápad. Tieto prípravky nie sú vhodné na čistenie kože a mohli by jej povrch zbytočne vysušiť či zanechať na ňom fľaky. Vysušený kožený povrch je navyše náchylný na poškodenie a vznik prasklín. Vyhnúť by ste sa mali aj prostriedkom s obsahom mydla či domácim receptom na rôzne čistiace prostriedky a produkty na ošetrovanie kože.

Vyberte ten správny

Pri kúpe čistiaceho prostriedku na kožu je tiež potrebné vedieť, na aký typ kože ho budete aplikovať. Iný prostriedok potrebujete na ekokožu, iné na brúsenú kožu a špeciálne na pigmentovanú kožu. Na každom produkte starostlivo čítajte popis aby ste zistili, či je vhodný aj pre vás. Ak máte doma viacero typov kožených povrchov, nečistite ich jedným prípravkom.

Kúpený čistiaci prostriedok, s ktorým ešte nemáte skúsenosti, najskôr otestujte na menšej a menej viditeľnej časti sedačky. Až následne ho naneste na celý jej povrch. Kožu čistite podľa inštrukcií na obale s použitím presného dávkovania. Produkt nanášajte pomocou jemnej handričky alebo kefy s jemnými štetinami.

Aj keď sa môže zdať čistenie kože náročné, nie je tomu tak. Stačí ak sa zorientujte v ponuke rôznych čistiacich produktov a vyberiete ten správny. Všetko ostatné je len o čase a skúsenostiach. Aj napriek tomu môžete nechať čistenie kožených povrchov na skúsených profesionálov. Tí kožu nielen vyčistia, no postarajú sa aj o jej správne ošetrenie, či prípadnú opravu poškodených miest. Oprava kože je dôležitá aj pri malých a nenápadných prasklinách. Aj takéto mechanické poškodenia sa totiž môžu časom zväčšovať a narušiť vzhľad povrchu.

Zdravie na prvom mieste: Šťavy vyrobené z čistého ovocia

0

Starať sa o fyzickú aj psychickú pohodu počas zimných mesiacov nemusí byť náročné. Spoznajte silu organických štiav z ovocia.

Zdravie môžete jednoducho podporiť správnou životosprávou, ktorej súčasťou by mala byť vyvážená strava a pravidelný pohyb. Aby ste aj počas zimných mesiacov posilňovali vašu obranyschopnosť, mali by ste myslieť na príjem antioxidantov, vitamínov či minerálnych látok. Tie sa prirodzene nachádzajú v strave. Ak si však chcete byť istí, že prijímate prijímali správne množstvo zdraviu prospešných látok, mali by ste siahnuť aj po chutných a predovšetkým zdravých alternatívach. Jednou z nich môžu byť aj bio šťavy.

Rakytník

V zimných mesiacoch je pre zdravie organizmu kľúčové správne fungovanie imunitného systému. Ten dokážete účinne podporiť pomocou vitamínu C. Vysoké množstvo tohto vitamínu obsahujú i bobule rakytníka. Rakytníková šťava tak nielen posilní obranyschopnosť vášho organizmu, no pomáha aj pri liečbe nachladnutia. Rakytník však vplýva na zdravie vášho organizmu oveľa komplexnejšie. Okrem vitamínu C obsahuje totiž aj množstvo antioxidantov, ktoré chránia pred oxidačným stresom a sú prevenciou mnohých závažných ochorení. Vysoké množstvo magnézia, vápnika a flavonoidov pôsobí priaznivo na cievne steny a celý kardiovaskulárny systém. Bobule rakytníka pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi a vďaka vláknine prispievajú k správnemu tráveniu. 

Brusnica

Brusnice sú známe predovšetkým svojimi účinkami na zdravie močových ciest. Vedeli ste ale, že aj tieto bobule sú významným zdrojom vitamínu C? Ak ich zaradíte do svojho jedálnička, môžete podporiť váš imunitný systém a zvýšiť obranyschopnosť organizmu. Okrem toho brusnicová šťava vašu stravu obohatí o celý rad vitamínov a minerálnych látok. Plody brusnice pôsobia aj na zdravie srdca a kardiovaskulárneho systému, znižujú cholesterol aj hladinu glukózy v krvi.

Čučoriedka

Vaše zdravie môžete podporiť aj ďalšou organickou šťavou. Čučoriedky posilňujú imunitný systém nielen vitamínom C, ale aj vysokým obsahom železa. Železo je dôležité pri tvorbe hemoglobínu a pomáha tak zvyšovať koncentráciu kyslíka v krvi. Čučoriedková šťava pôsobí tiež na zdravie močových ciest, tráviaceho traktu či cievneho systému. Jej pravidelné užívanie je prevenciou rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.

Arónia

Zdrojom mnohých zdraviu prospešných látok sú aj bobule arónie. Tie obsahujú vitamíny C, B1, B2, B3, B5, B6, B9 a P. Okrem toho sú plné minerálnych látok, ako železa, vápnika, horčíka, jódu a ďalších. Vďaka svojmu zloženiu a vysokému množstvu antioxidantov je šťava z arónie skvelým doplnkom pestrej stravy. Antioxidanty chránia bunky vášho organizmu pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi a bránia ich poškodeniu. Arónia tiež posilňuje cievne steny a priaznivo pôsobí na krvný obeh. Aj vďaka tomu pomáha chrániť pred vznikom vážnych kardiovaskulárnych ochorení. Uplatnenie však nájde aj pri liečbe žalúdočných ťažkostí alebo cukrovky.

Spravte aj vy každý deň o niečo viac pre vaše zdravie jednoducho a chutne aj vďaka šťavám z čerstvého ovocia.

Elektrobicykle značky Moustache a ich rada Xroad

0

Jazdíte všade na bicykli, no nechce sa vám rozmýšľať, ktorý elektro bike si máte dnes vziať? Najviac si ceníte univerzalitu v najkvalitnejšom vyhotovení? Potrpíte si na štýl a perfektné spracovanie? Tak ste tu správne! Značka Moustache a jej línia Xroad je presne pre Vás!

Univerzálnosť

Vďaka vynikajúcej geometrií, kompaktnému rámu a nízkemu ťažisku sa elektrobicykle Moustache Xroad cítia ako doma takmer všade: v meste, na poľnej či lesnej ceste,… Xroad predstavuje „SUV“ medzi ebajkami. Je všestranný a výkonný na akomkoľvek povrchu. Je vhodný na rôzne použitie, môžete na ňom jazdiť športovo alebo si užiť komfortnú jazdu či dlhú cyklotúru.

Široká škála modelov

Modelová rada Xroad je rozsiahla a jednotlivé modely sú vybavené rôznymi variáciami motorov Bosch. 
V ponuke sú verzie s rámom s nízkym nástupom, ako aj prevedenia s kompletným odpružením. Obe varianty rozširujú možnosti použitia aj pre ľudí, ktorí vyžadujú ísť v technických riešeniach za hranice doposiaľ používaných riešení. Umožňujú užiť si jazdu na elektrobicykli aj ľuďom so zníženou pohyblivosťou v prípade voľby rámu s nízkym nástupom, alebo napríklad spríjemnenie jazdy ľuďom s poškodenou chrbticou ak využijú celoodpruženú verziu.

Rám s exkluzívnou PowerTube integráciou

Pri všetkých modeloch Xroad je použitý rám s úplnou integráciou batérie. Konštrukcia hliníkového rámu s 3-omi dutými komorami zaručuje veľmi vysokú tuhosť. Kapacita batérii sa pohybuje od 400Wh.Vďaka jedinečnému Moustache adaptéru však do každého rámu vložíte Bosch PowerTube batériu s kapacitou 400, 500 aj 625Wh. Samozrejmosťou je aj kompatibilita rôznych displejov Bosch. Pokiaľ by Vám nepostačovali základné funkcie displeja Purion môžete si vybrať decentný, ale funkciami nabitý Kiox, alebo väčší dotykový displej Nyon 2 s navigáciou. Je len na Vás čo vyhovuje Vašim predstavám!   

Drobnosti umocňujú Váš dobrý pocit!

Je len samozrejmosťou, že všetky modely Xroady sú vybavené nosičmi batožiny kompatibilnými s QL3 a MIK systémom, vďaka čomu sa tašky a príslušenstvo dajú ľahko, jedným kliknutím upevniť. Praktické a jednoduché! Pre vašu bezpečnosť majú všetky verzie  Xroad-ov uzavretý kryt reťaze, dokonca aj celoodpružené varianty. Kvalitná odpružená vidlica patrí k štandardnej výbave a zabezpečuje najvyšší komfort ovládania.

Zažijete naozajstnú nevšednosť všade, kde sa vyberiete!

Dlhé výlety, každodenné dochádzanie do práce, hrboľaté lesné cesty alebo prudké stúpania – všade sú kladené iné nároky. Avšak  Xroad je to, čo nanovo definuje nové pocity, ktoré ste doteraz nepoznali, objavíte nové cesty, nové zážitky!

Aktuálne trendy v online marketingu

0

Online marketing patrí medzi mimoriadne progresívne formy možnosti dostať biznis na vyššiu úroveň. Sledovať aktuálne trendy je preto kľúčové.

Každá profesionálna SEO agentúra má v popise práce sledovať pre svoj prospech či pre poskytnutie čo najlepších služieb svojim zákazníkom aj najnovšie trendy v online marketingu. SEO služby tak budú prinášať lepšie výsledky, čo by malo mať v konečnom dôsledku pozitívny vplyv aj na zisky zákazníka. Na čo je dobré sa momentálne v tomto smere sústrediť? Prezradíme vám, že obsahový marketing je stále mimoriadne dôležitý.

Budovanie dôvery a transparentnosť

Každý, kto pracuje s digitálnym marketingom, určite v posledných mesiacoch pocítil prísnejšie obmedzenia ochrany osobných údajov. To má vplyv hlavne na spôsoby sledovania správania užívateľov. Veľké zmeny nastanú aj v roku 2023, kedy sa chystá obmedziť súbory cookie aj vyhľadávač Google. To prináša prehodnotenie online stratégií. Nejedná sa však o úplné obmedzenie dátovo orientovaného obsahu či cielenej reklamy. Sústrediť sa ale treba oveľa viac na transparentnosť medzi spotrebiteľom a vašou spoločnosťou. Nikdy nebolo dôležitejšie komunikovať so zákazníkmi o tom, aké údaje zhromažďujete a prečo.

Viac špecifikácie obsahu a reklamy

Online priestor je už dnes mimoriadne presýtený. Je preto dôležité vytvárať skôr špecifickú reklamu, ktorá uspokojí vaše publikum viac ako tie od konkurencie, ktorá sa snaží v prvom rade osloviť čo najviac ľudí. Nejde ale len o kvalitu obsahu, myslíte aj na umiestnenie reklamy na správnom mieste a v čo najvhodnejšom čase. Univerzálny obsah dnes už stráca svoju silu. Skúste vsadiť na prispôsobenie sa konkrétnym demografickým skupinám, klaďte dôraz na kultúrne či spoločenské záujmy publika. Takto sa bude aj vaše publikum cítiť pochopené a videné.

Tu sa pristavme aj pri segmentácii obsahu. Zacieľte teda na zákazníkov s podobnými spoločnými záujmami či spomenutými demografickými zhodami. Skúste objaviť čaro viacerých foriem komunikácie, ponúkajú sa rôzne propagačné akcie či elektronické bulletiny.

Rozpovedzte váš skutočný príbeh

Komunikácia so zákazníkom je jedna z najdôležitejších vecí pre budovanie marketingu značky. Spotrebiteľ je už ale dnes unavený z toho, že sa im len snažíte nahovoriť, že ste lepší ako konkurencia. Presvedčte ich o tom, že ich očakávania a potreby viete naozaj naplniť. Porozprávajte váš príbeh, predstavte svoju prácu, ciele či kľudne aj neobyčajné spolupráce. Dokážte úprimnosťou, že práve vaše služby dokážu vyriešiť zákazníkov problém. V dnešnej dobe by mala byť práve táto cesta veľmi zaujímavá aj smerom dostať vašu značku do popredia pozornosti spotrebiteľov, ktorí hľadajú konkrétnu pomoc. Takto sa môžete stať úplne prvými, kto ich napadne a na koho sa bez obáv obrátia.

Hľadáte firmu, ktorá vám zaistí kvalitné balkóny? Stavte na spoločnosť Kaczer

0

Či už na svojom bytovom dome budujeme alebo rekonštruujeme čokoľvek, je dôležité vybrať si kvalitnú spoločnosť, u ktorej máme záruku, že nám dodá len precízne vyrobený tovar. Zvlášť dnes, keď sa snažíme ušetriť každú korunu nielen kvôli veľkému zdražovaniu, je investovanie do nekvalitných výrobkov viac než nerozumné. Pokiaľ chcete nahradiť existujúce balkóny, alebo potrebujete oceľové balkóny na váš novo stavaný bytový dom, či samonosné oceľové lodžie, s dôverou sa obráťte na spoločnosť Kaczer s.r.o. Tá je výhradným zástupcom firmy PEKSTRA spol. s r.o. z Třebone, ktorá vyrába balkóny viac ako 20 rokov.

Oceľové balkóny TOP kvality

Mnohé znalosti sa dajú naučiť. Skúsenosti sú ale neprenosné a možno ich získať len praxou. To, že je PEKSTRA na trhu viac ako 20 rokov je pre vás skvelou zárukou, že má obrovské skúsenosti, ktoré vkladá do výroby a inštalácie závesných oceľových balkónov a samonosných oceľových lodžií v bytových domoch. Zaujíma sa o novinky vo vývoji materiálov, stále skvalitňuje a rozširuje svoje technické aj výrobné zázemie. Tiež odborné znalosti svojich zamestnancov posúva dopredu.

Spoločnosť získala certifikáty kvality výroby, čo svedčí o kvalite produktov. To, že sú tu technické a výrobné postupy jedinečné, potvrdzuje aj Osvedčenie o zápise priemyselného vzoru. Záujemcom o balkóny ponúka firma iba certifikované výrobky – balkóny a lodžie, ktoré majú atest výrobku a sú s označením „ CE “ tak, ako to je to legislatívne správne.

Zákazník vždy na prvom mieste

Nie je vôbec samozrejmé, že k zákazníkom firmy pristupujú individuálne. PEKSTRA to tak ale robí, individuálny prístup je tu základnou prioritou. Oceníte určite i kompletné technické aj designové poradenstvo.

Zameria budovu, spracuje cenovú ponuku, vypracuje technickú dokumentáciu, vyrobí nové a demontuje staré balkóny, aby tie nové namontovala, vrátane oceľových zábradlí a rôznych doplnkov podľa priania zákazníka. S jej službami sú spokojní užívatelia aj samotné bytové družstvá a spoločenstvá vlastníkov bytov.

Viac informácií nájdete na kaczer.sk.

Ako vybrať funkčné a štýlové zimné topánky

0

Či už nás tento rok čaká zasnežená zima alebo suchá a mrazivá, výber topánok nepodceňujte. Vo vhodnej obuvi sa môžete venovať každodenným aktivitám bez toho, aby vás otravovala nepríjemná vlhkosť a chlad od nôh. Pri kúpe topánok na zimu sa preto oplatí využiť niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu s výberom.

Podľa čoho vybrať zimné topánky

Ponuka najnovších štýlových topánok je obrovská. Aktuálne módne trendy však nemusia byť vždy tou najlepšou voľbou. Pred tým, ako si vyberiete konkrétny model, skúste si zodpovedať na otázku, ako intenzívne budete obuv počas zimy využívať.

Ak nastúpite do auta pri dome a vystúpite v garáži na pracovisku, nároky na zimné topánky sú nižšie. Opačným prípadom je, ak sa väčšinu dňa pohybujete pešo. Počas zimy na vás čaká množstvo čľapkaníc, ľadom pokrytých chodníkov a posolených ciest. Na týchto povrchoch je obuv vystavená mnohých skúškam, ktorým bude musieť odolať. Nemala by premoknúť a už vôbec nie rozlepiť sa či roztiahnuť.

Pohodlie pre chodidlá

Aktívni chodci by mali tiež uprednostniť modely, ktoré dostatočne fixujú nohu, čím zvyšujú bezpečnosť aj pohodlie pri chôdzi. Pri výbere sa preto sústreďte na funkčnosť topánok. Cenu kvalitných topánok vám pomôže znížiť zľavový kód.

Skontrolujte tiež nepremokavosť materiálov, zimné topánky by mali mať navyše protišmykovú, členitú podrážku. Tá vám pomôže udržať na ľade a šmykľavom povrchu rovnováhu, čo vás ochráni pred nepríjemným pádom. Všímajte si pritom aj jej hrúbku. Hrubá podrážka vám zabezpečí lepšiu tepelnú izoláciu. Footshop zľavový kód platí aj na zimné topánky s členitou podrážkou, ktorá sa postará vaše pohodlie.

Nemenej dôležitý faktor je vnútorná výstelka topánok. Väčšina zimnej obuvi je vybavená teplučkou kožušinkou či iným materiálom, ktorý zahreje a je príjemný na nosenie. Aby vám pomohli na mrazivých potulkách zimou, pre istotu si vždy všimnite informáciu o použitých materiáloch vnútra topánky.

Určenie správnej veľkosti

Pri topánkach na zimu je potrebné vziať do úvahy, že tesnejšia obuv zvyšuje pocit chladu. Pred nákupom online si preto pre istotu zmerajte chodidlo, najlepšie v popoludňajších hodinách. Nohy sú vtedy väčšinou trochu opuchnuté. Nezabudnite, že v chladnom období nosievate aj teplejšie a hrubšie ponožky. Pokojne si ich na meranie obujte. Rozhodne tento proces nepodceňujte. Nesprávna veľkosť topánky môže viesť k bolesti, deformácii chodidla a nestabilne upevnené chodidlo je častým dôvodom úrazov na ľade a šmykľavom snehu.

Zistené hodnoty potom porovnajte s tabuľkou veľkostí, ktorú na nájdete v e-shope. Na zimné topánky je sa odporúča vybrať o 0,5 cm dlhšia stielka oproti dĺžke chodidla, čím sa vyhnete riziku, že vás budú tlačiť.

Vyššia obuv bráni únikom tepla

Býva vám zima na nohy? Možno je to spôsobené nevhodným strihom topánok. Siahnite preto radšej po vyšších modeloch. Okrem toho, že sa vám do nich nedostane zhora voda, menej z nich uniká teplo. Ak majú topánky viazanie, ubezpečte sa, že je dostatočne zaistené proti prenikaniu vlhkosti.

Kvalitný materiál obuvi

Hoci v posledných rokoch je snehových nádielok pomenej, stále si užívame dostatok dažďa a čľapkaníc. Ľadová voda v topánke ohrozuje nielen zdravie, ale dokáže aj pokaziť celý deň. Hľadajte preto zimné topánky z nepremokavého materiálu a stavte, napríklad, na kožu, ekokožu, vhodné sú tiež vodoodpudivé a zároveň priedušné syntetické materiály.

Nejnovější články