Domů Blog

Rady a tipy ako si udržiavať tú správnu hladinu cholesterolu

0

Príčina vážnych ochorení

Vysoká hladina cholesterolu v krvi môže spôsobiť tvorbu plakov v cievach, čo môže obmedziť prietok krvi a spôsobiť vážne srdcovocievne ochorenia. Existuje tiež niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k vysokému cholesterolu. Medzi tieto faktory patria genetická predispozícia, fajčenie, nedostatok pohybu a nezdravá strava.

Je preto dôležité sledovať svoju hladinu cholesterolu a pravidelne podstupovať preventívne vyšetrenia. Pre udržanie správnej hladiny cholesterolu je rovnako zásadné dbať na stravu a zdravý životný štýl.

Začnite stravou

Znížte príjem nasýtených tukov. Tieto tuky sa nachádzajú najmä v mäse, maslách či syroch.  Nahradiť ich môžete nenasýtenými tukmi, na ktoré sú bohaté najmä ryby, orechy a rastlinné oleje. Vyhnúť by ste sa mali aj fajčeniu a konzumácii alkoholu.

Pri otázke vyváženej stravy je dobré vedieť, čo znižuje cholesterol v krvi. Do jedálnička preto zaraďte aj potraviny, ktoré pozitívne vplávajú na hladinu cholesterolu. Potraviny na zníženie cholesterolu v krvi tvorí predovšetkým ovocie, zelenina, strukoviny a už spomínané ryby a orechy. Sem patria predovšetkým jablká, hrušky, brokolica, mrkva, špenát, avokádo, ale aj fazuľa, cícer, mandľové a lieskové orechy.

Vhodné je, zaradiť do stravy aj výživové doplnky, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a chrániť cievny systém. Medzi takéto produkty patrí aj Masticha vena, ktorá okrem vplyvu na cholesterol podporuje aj imunitný systém a trávenie.

Pozor na stres

Cholesterol strava upraví, no jeho správnu hladinu môžete podporiť aj inak. Znižovať túto hladinu v krvi pomáha aj fyzická aktivita. Cieľom by malo byť minimálne 30 minút stredne intenzívnej fyzickej aktivity denne. Môže ísť o prechádzku, beh, jazdu na bicykli či plávanie. Vyhnúť by ste sa mali aj stresu, ktorý rovnako môže viesť k zvýšeniu hladiny cholesterolu. Nájdite si preto čas na relax a oddych.

Je dôležité si uvedomiť, že vyvážená strava a zdravý životný štýl sú kľúčové pre udržanie správnej hladiny cholesterolu. Zabúdať by ste však nemali ani na pravidelné preventívne prehliadky.

Objavte čaro funkčnej PPC reklamy

0


Na vysvetlenie, Pay-per-click (PPC) reklama je forma digitálnej reklamy, ktorá sa používa na zlepšenie návštevnosti webových stránok a zvýšenie konverzií. V tomto type reklamy si platíte iba za kliknutia na vaše reklamy, ktoré vedú na vašu webstránku.

PPC reklama sa zvyčajne realizuje cez rôzne platformy, ako sú Google Ads, Facebook a Instagram Ads, LinkedIn Ads a mnoho ďalších. Väčšina platforiem umožňuje nastaviť cieľové publikum, nastaviť cieľové slová a nastaviť rozpočet pre vaše kampane.

Google reklama ako najznámejšia forma PPC

Google reklama vám umožňuje inzerovať svoje produkty alebo služby online pomocou rôznych formátov reklám. Tieto reklamy sa zobrazujú na stránkach vyhľadávania Google a na ďalších stránkach v sieti Google, ako sú napríklad webové stránky a aplikácie tretích strán.

Inzerenti môžu vybrať cieľovú skupinu pre svoje reklamy a zaplatiť len za kliknutia na reklamy alebo zobrazenia reklám. Google Reklama im takto získava vyššiu návštevnosť svojich webových stránok a zvyšujú predaj svojich produktov alebo služieb.

Platená reklama na sociálnych sieťach

Platená reklama na sociálnych sieťach sa stala v súčasnej dobe jednou z najefektívnejších foriem online marketingu. Sociálne siete, ako sú Facebook, Instagram, Twitter alebo LinkedIn, ponúkajú rôzne možnosti inzercie pre firmy, ktoré sa snažia zvýšiť svoju viditeľnosť a zlepšiť svoje výsledky. Napríklad, reklama na Facebook pomocou rôznych typov kampaní dokážete propagovať produkty, aplikácie i udalosti. Facebook potom generuje konverzie.

Na čo by ste mali myslieť pri plánovaní PPC reklamy

Definujte svoje cieľové publikum:

Identifikujte demografické údaje ľudí, ktorých chcete osloviť svojimi reklamami, vrátane ich veku, pohlavia, polohy a záujmov.

Stanovte si jasné ciele:

Stanovte si, čo chcete vašou PPC kampaňou dosiahnuť, napríklad zvýšenie návštevnosti webu, zvýšenie online predaja alebo generovanie potenciálnych zákazníkov.

Analýza kľúčových slov:

Použite nástroje na prieskum kľúčových slov na identifikáciu výrazov a fráz, ktoré hľadá vaša cieľová skupina, a zahrňte ich do textu reklamy a obsahu webových stránok.

Vytvorte presvedčivé znenie reklamy:

Napíšte nadpisy a popisy reklám, ktoré upútajú pozornosť, ktoré budú lákať ľudí, aby sa preklikli na vaše webové stránky.

Vyberte si správne PPC platformy:

Rozhodnite sa, na ktorých platformách chcete inzerovať, ako sú Google Ads, Microsoft Advertising, Meta Ads (pre Facebook a Instagram)

Monitorujte a optimalizujte svoju kampaň:

Sledujte výkonnosť svojich reklám a vykonajte potrebné úpravy na optimalizáciu kampane a dosiahnutie svojich cieľov.

Otestujte rôzne formáty reklamy a možnosti zacielenia:

Vyskúšajte rôzne formáty reklamy (napríklad text, obrázok a video) a experimentujte s rôznymi možnosťami zacielenia, aby ste zistili, čo najlepšie funguje pre vašu kampaň.

Nastavte rozpočet: Rozhodnite sa, koľko chcete minúť na svoju kampaň, a uistite sa, že svoj rozpočet dodržíte.

Nezabudnite na remarketing

Remarketing je forma reklamy, ktorá umožňuje firmám zobrazovať reklamy používateľom, ktorí už predtým interagovali s ich webom alebo mobilnou aplikáciou. Remarketingové reklamy sa zvyčajne zobrazujú používateľom pri prehliadaní iných webových stránok alebo pri používaní mobilných aplikácií a sú navrhnuté tak, aby používateľovi pripomenuli firmu a povzbudili ho, aby sa na web alebo aplikáciu vrátil.

Keď z fliaš a textilných zvyškov vznikajú prvotriedne tričká

0

Na začiatku bolo množstvo plastového odpadu a veľa bavlnených zvyškov z textilnej výroby. Z toho sa neskôr vďaka ušľachtilej aktivite vyčlenilo 4,8 ks plastových fliaš a 118 g textilných zvyškov. Vzniklo Patagonia tričko Responsibili-Tee. 

Základ je recyklácia

V porovnaní s obyčajným tričkom sa pri jeho výrobe ušetrilo viac ako 96 % vody a vytvorilo o 45% menej uhlíkovej stopy. Tak toto je Patagonia, toto je tričko, s ktorým na seba obliekaš kus pozitívneho boja za lepšiu planétu a kúpou ktorého bojuješ proti znečisťovaniu oceánov a riek, kde každoročne končí 8 miliónov ton plastového odpadu.

Patagonia recykláciou aktívne prispieva k znižovaniu závislosti na rope potrebnej na výrobu nových materiálov a obmedzeniu hromadenia odpadu na skládkach a v spaľovniach. Dokonca aj na potlače svojich tričiek používa techniku sieťotlače bez použitia PVC a ftalátov.

Fair Trade certifikát

A to nie je všetko. Patagonia tričká sú šité s certifikátom Fair Trade. Znamená to, že tričká šili zamestnanci, ktorým boli zabezpečené dobré pracovné podmienky, etické zaobchádzanie, ochrana proti diskriminácii a vyššie platové podmienky. Zdôrazňuje sa to práve preto, že u mnohých odevných producentoch takéto zaobchádzanie stále nie je garantované. 

Keď bavlna, tak vlastná

To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako klasické bavlnené tričko, je v skutočnosti výsledkom inovatívneho prístupu vo výrobe bavlnených produktov. Patagonia v Indii zasadila svoju vlastnú úrodu bavlny na viac ako 150 farmách. V programe 100% Regenerative Organic Certification Pilot Cotton sú tak zapojené farmy pestujúce organickú bavlnu v súlade s najvyššími požiadavkami na ochranu pôdy, fauny a života farmárov. Patagonia verí, že sa projekt ujme a že je možné pestovať potraviny a bavlnu v harmónii, urobiť krajinu úrodnejšou a budúcnosť krajšou. Svoju filozofiu čo najviac znížiť negatívne dopady na našu planétu posúva ešte o level vyššie – a teda, nielen menej škodiť, ale vytvárať aj niečo prospešné.

Patagonia je dobrá voľba

Či už siahneš po tričku Patagonia zo série Responsibili-Tee, alebo zvolíš 100 % organickú bavlnu (Regenerative Organic Cotton), môžeš si byť istý, že si svojou voľbou podporil enviromentálne zmýšľajúceho výrobcu s obdivuhodným zápalom pre dobrú vec.  A ešte k tomu sa budeš cítiť komfortne a vyzerať štýlovo, pretože Patagonia logo v kombinácii s umne spracovanými materiálmi je výhrou samo o sebe. 

TOP 4 vybavenia pre detské ihriská

0

Popularita detských zábavných centier a trampolínových centier neustále rastie. Vďaka množstvu rôznorodých atrakcií a komplexnému vybaveniu sa sem vracia stále viac návštevníkov a pribúdajú noví.

Možnosti športovania či aktívneho relaxu, ktoré poskytujú certifikované detské ihriská a ich vybavenie, sú pre deti aj mnohých dospelých obrovským lákadlom.

Čas, strávený na týchto miestach, nie je nikdy stratený. Nezabudnuteľné zážitky, ktoré si návštevníci zakaždým odnášajú, sa vryjú do pamäti ako pripomienka toho, že to tu za to skutočne stojí.

Certifikované detské ihriská a ich vybavenie zahŕňajú širokú škálu zaujímavých a vzrušujúcich aktivít pre rôzne vekové skupiny.

Vybavenie detských ihrísk býva veľmi pestré. Môžete tu nájsť fun parky, skákacie hrady, motokárové dráhy, multišportové ihriská, golf či obľúbené trampolíny. Nie je jednoduché vybrať zo všetkých typov atrakcií a ich vybavenia tie naj. Spomenieme tu aspoň tie z nich, ktoré sú jednými z najnavštevovanejších a získali si v priebehu času mimoriadnu obľubu.

Rodinné či detské zábavné centrum je známe aj ako vnútorné oddychové alebo detské parky.

Fun Park a Fun Box

Žiadne zábavné centrum sa nezaobíde bez Fun Parku alebo Fun Boxu. Sú to miesta plné najrozmanitejších atrakcií, srdcia a stredobody každého ihriska a parku. Bývajú tematicky pestré a sú vybavené vysoko kvalitnými hracími prvkami.

Fun Park je rozlohou väčší a k dispozícii je tu viacej atrakcií.

Fun Box je priestorovo menší a býva situovaný najmä v reštauráciách, hoteloch, kaviarňach či nákupných centrách. Fun Boxy sú známe ako detské kútiky. Deti sa tam dosýtosti vybláznia, zatiaľ čo rodičia si môžu oddýchnuť a zrelaxovať. Dizajnu detských kútikov sa vo fantázii medze nekladú. Deti, ponorené do zaujímavých herných aktivít,  si tu tak môžu rozvíjať aj svoju predstavivosť.

Šmýkačky

„Bez šmýkačky ani na krok. Bez nej to nie je žiadna zábava.“ Povedali by mnohé deti pri vstupe do detského zábavného centra. Existujú nespočetné typy a tvary šmýkačiek, ako sú napríklad vlnkové šmýkačky, špirálové šmýkačky, donutové, valčekové a mnohé ďalšie. Ich kvalitná výroba podľa normy zabezpečuje dlhú životnosť a ich vybavenie protipádovými rohožami zase bezpečnosť pri šmýkaní.

Trampolíny

Klasickým a nesmierne populárnym vybavením detskéhozábavného centra a trampolínového centra sú trampolíny. Sú vyrábané podľa najvyšších štandardov kvality, preto sú zárukou dlhodobého a spokojného užívania. Skákacie trampolíny bývajú rôzneho druhu, ako detské, profesionálne športové, kaskadérske či vertikálne. Už dlhú dobu sa tešia obrovskej popularite a stále viac detí i dospelých radi zakúšajú ten skvelý pocit pri skákaní.

Produkty pre trampolínové centrum môžu mať tiež mnoho farebných prevedení a dizajnérskych motívov.

Neuveriteľne vyhľadávanou je napríklad prekážková dráha s trampolínami, známa ako Bounce parkour a prekážkový beh Ninja parkour.

Minigolf

Ďalším veľmi populárnym miestom a vybavením zábavného centra je minigolfové ihrisko. Golf sa tu stáva fantastickým zážitkom vďaka podsvieteniu a úžasným 3D efektom – Glow Golf, alebo vás prenesie do kúzelného sveta objavovania dobrodružstiev –  Adventure Golf.

Glow Golf je vďaka fluorescenčným farbám a trojrozmerným motívom naozajstným potešením pre všetky zmysly. So svojimi témami Začarovaného lesa, Pirátov či Džungle, dokáže nadchnúť každého návštevníka.

Certifikované detské ihriská a ich vybavenie poskytujú priam neuveriteľné možnosti aktivít a atrakcií, ktoré sa stali a stávajú stále populárnejšími. Veríme, že prinesú rovnaké nadšenie aj vám, nech už sa rozhodnete pre akékoľvek z nich.

Sušiaky na prádlo šetria energiu

0

Sušičky sa prebojovali do našich domácností, ale jednoznačne patria medzi najväčších žrútov elektrickej energie. Nie všetko v nich musíme sušiť a mnohí sa vracajú ku klasickému sušeniu. Sušiaky na balkón, či stropné sušiaky, nám dokážu ušetriť obrovské množstvo energie.

Staré šnúry na bielizeň dnes neodpovedajú našim požiadavkám na sušenie bielizne. Nedržia tvar, zložito sa udržujú čistými. Zvoľte si pre sušenie moderné sušiaky na prádlo. Každému môže vyhovovať iný sušiak. Veľmi obľúbenými sú rozkladacie sušiaky, ktoré dnes dokážu sušiť naraz aj dve práčky. Ich praktickosť spočíva v tom, že ich kedykoľvek rozložíme a opäť zložíme, a v tomto zloženom stave nezaberajú takmer žiadne miesto. Kde však niekto vidí výhodu, môže vidieť druhý nevýhodu. Z bytu si robíme sušiareň, nevhodne zvyšujeme vlhkosť, a na sušenie veľkých vecí sa aj tak nehodia. Skúste iné sušenie.

Zabudnite na klasické šnúry

Moderné riešenie pre sušenie bielizne ponúkajú stropné sušiaky na prádlo, ktoré nahradili šnúry pevnými tyčkami. Nebojte sa, nebudú vám zavadzať v priestore ešte viac, ako tie klasické. Stropné sušiaky od PENAR Slovakia majú veľmi zaujímavý mechanizmus, ktorý umožňuje manipulovať s výškou umiestnenia tyčí. Každú tyč sušiaku naviac ovládate samostatne. Pri vešaní bielizne si tak vždy priblížite konkrétnu tyč a následne ju zas vytiahnete nahor. Vďaka tomuto systému, vám bielizeň nemusí zavadzať, ani keď máte sušiak umiestnený nad vaňou, čo je najobvyklejšie miesto pre sušenie bielizne v interiéroch.

Sušte na balkóne

Pokiaľ máte balkón, je ideálne sušiť prádlo práve tu. Sušiak na balkón od Penar.sk je opäť prispôsobený tomu, aby ste naňho vždy dočiahli, súčasne však aby ste mohli prádlo vytiahnuť do výšky, v ktorej vám nebude zavadzať.Pevné tyče sú odolné vonkajšiemu prostrediu a jednoducho sa udržujú čisté.

Garmin Edge 530 najobľúbenejší cyklopočítač na trhu

0

Predstavujeme vám profesionálny GPS cyklopočítač.

Hľadáte cyklopočítač pre pokročilé záznamy náročnosti každej trasy ako počet skokov, vzdialenosť skokov, metrika ktorá vám zmeria náročnosť každej jazdy (hangtime grid). Pridaná metrika Flow sa postará o sledovanie plynulosti zjazdu a následne jazdu ohodnotí bodovým skóre. Na základe toho sa viete posúvať a vylepšovať každou jazdou.

Veľkou výhodou Garmin 530 Edge je dostatočne veľký displej 2,6″ LCD s vysokým rozlíšením a antireflexným povrchom. Je skvelo čitateľný za každých podmienok. Rozloženie údajov na displeji je dokonalé z pohľadu čitateľnosti a intuitívneho rozloženia. Info z cyklopočítača dokážete vyčítať aj pri náročných zjazdoch. Oproti predchádzajúcemu modelu je plocha displeja zväčšená o 13% pri zachovaní kompaktného dizajnu.

Ďalšou veľkou výhodou je klasické tlačidlové ovládanie, ktoré je možné obsluhovať aj v rukaviciach a dokonca aj v daždi. Zariadenie je extrémne odolné a preto sa nemusíte báť zobrať ho do ťažšieho terénu.

Najdôležitejšie funkcie:

  • Kompatibilné s voliteľnými externými snímačmi ako HRM-Dual, HRM-Pro, HRM-Pro Plus, Snímač rýchlosti a kadencie, Vector, Edge Remote a ďalšie.
  • Univerzálne rozhranie ANT+ umožňuje prepojiť Edge 530 s príslušenstvom od rôznych výrobcov a využiť tak maximálne smart-funkcionalitu, ktorú ponúka.
  • Edge 530 je možné rozšíriť aj o ďalšie ANT+ doplnkové príslušenstvo zo série Varia™ prispieva k aktívnej bezpečnosti pri jazde na bicykli.
  • Pokročilé metriky CYCLING DYNAMICS zobrazenie kompletnej výkonnostnej metriky na kompatibilnom Edge, ktorý poskytuje grafický výstup s informáciami o čase strávenom v sedle/postoji, fázach výkonu, silových fázach, stredovom vyvážení plochy pedálov (PCO), uhly silovej fázy a pod.
  • Edge 530 umožňuje označovať trasové body, navigáciu späť na štart alebo zvolenú pozíciu, prípadne vytvárať a archivovať vlastné zemepisné body
  • Virtual Partner je funkcia, ktorá vám pomáha pri dodržiavaní a plnení vytýčených cieľov (stanovené tempo, vzdialenosť, rýchlosť a iné).
  • Group Track je nová funkcia, ktorá umožňuje zdieľanie pozície viacerých jazdcov v reálnom čase priamo na mape zariadenia. Ak ste v minulosti využívali funkciu LiveTrack na zdieľanie pozície a tréningových dát s vašimi blízkymi, táto funkcia rozšíri možnosti aj na vašich “spolujazdcov” a tréningových partnerov.
  • Integrovaný prijímač s podporou simultánneho príjmu signálu zo systémov GPS+GLONASS (s možnosťou nastavenia). Vďaka tomu budete mať vždy spoľahlivé a presné informácie o vzdialenosti a tempe aj v náročnejších podmienkach (v lese, údoliach, pri budovách a pod.).

Vytvorte si tréningový plán pre jednoduchý, intervalový alebo rozšírený tréning a Edge 530 vás bude viesť okruh za okruhom. Pre náročnejších je dostupná priama podpora synchronizácie tréningových plánov cez aplikácie tretích strán ako TrainingPeaks (Daily Workout), Best Bike Split alebo tiež TrailForks.

Séria Edge 530 ponúka tiež funkcie založené na komunikácií s kompatibilným smartfónom (iOS, Android) cez Bluetooth. Po spárovaní s kompatibilným smartfónom, ktorý používa bezplatnú aplikáciu Garmin Connect™ Mobile pre zariadenia Android a tiež Apple zariadenia. Vďaka tejto funkcii je možné využívať live tracking, nahrávanie aktivity hneď po jej skončení, a tiež widget s info o počasí na trase.

Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou lítium – iónovou batériou s výdržou až do 20 hodín v závislosti od nastavenia a používania. Pre dlhé jazdy je dostupný úsporný režim batérie pri ktorom sa predlžuje výdrž batérie až do 40 hodín.

Ako si vybrať koberec do obývačky?

0

Obývacia izba je miesto, kde sa členovia rodiny stretávajú, aby spolu mohli tráviť čas. Je tak dôležité vytvoriť priestor, v ktorom sa budete nielen cítiť pohodlne, ale tiež bude na hranie či dlhé debaty prispôsobený. Výber správneho koberca je v tomto prípade kľúčový – deti sa totiž často hrajú na zemi a mnohí ľudia na zemi i radi sedia, napríklad pri pozeraní televízie. Ako teda vybrať do obývačky ten najlepší koberec?

Dôležitá je odolnosť

Vzhľadom k tomu, že obývačka je veľmi frekventovanou izbou, koberec https://krasnekoberce.sk/koberce/do-obyvacky v nej by mal byť odolný. Aby ste zaistili, že váš koberec bude odolávať opotrebovaniu každodenného rodinného života, hľadajte kvalitný koberec s dobrou zárukou. Pri nákupe tiež otestujte kvalitu výrobku ohnutím kúsku koberca smerom dozadu. Ak uvidíte podklad, ide o menej kvalitný koberec s nízkou hustotou, ktorý sa rýchlejšie rozdrví. Odolnosť koberca sa meria podľa plošnej hmotnosti, skrútenia chumáčov a hustoty. Samozrejme platí, že čím vyššie čísla, tým je koberec kvalitnejší.

Zvoľte si kvalitný materiál

Druh vlákna, a teda materiálu, ktorý si vyberiete, ovplyvňuje vzhľad aj odolnosť koberca. Najodolnejším a najpopulárnejším kobercovým vláknom je nylon. Triextra je zase pomerne nový typ materiálu, ktorý je čiastočne vyrobený z kukuričného cukru. Má vynikajúce vlastnosti a je tiež odolný, avšak rozhodne nevydrží tak dlho ako nylon.

Ďalším typom materiálu je polyester, tiež známy ako PET. Polyesterové koberce sú síce mäkké ale ťažko sa čistia a nevydržia tak dlho ako iné možnosti. Nie je preto ideálny na miesta, kde sa denne zdržiava veľké množstvo ľudí. Ak máte veľkú rodinu alebo skutočne frekventovanú obývačku, vyskúšajte olefín. Je lacný a odoláva vyblednutiu, škvrnám i plesniam.

Vyberte si štýl a farbu, ktorá zapadá do konceptu

Štýl koberca môže zmeniť vzhľad celej obývacej izby. Vybrať si môžete z hladkých, pletených alebo tkaných kobercov, pričom každý z nich dodáva izbe inú atmosféru. Samozrejme, druh spracovania priamo úmerne súvisí aj so samotnou odolnosťou koberca. Základom však je vybrať si koberec v rovnakom štýle, v akom je zariadená vaša obývačka.

Rovnako dôležitý je aj výber farby. Aj keď ide o subjektívne rozhodnutie, farba by opäť mala ladiť s atmosférou a štýlom miestnosti. Napríklad boho obývačky vyzerajú skvele, keď sa držíte hnedých, sivých a bielych alebo krémových odtieňov. Farba koberca však závisí aj od využitia miestnosti, množstva prirodzeného svetla v miestnosti, prípadne aj od farby vašich domácich miláčikov. Vybrať si koberec v rovnakom odtieni ako je farba vašej mačky alebo psa niekedy môže byť výhodou. Pri výbere farby myslite na to, že neutrálne farby, vrátane béžovej a šedej, nikdy nevyjdú z módy. Teplé farby, ako je béžová alebo červená, zase vytvárajú útulnú atmosféru a ľahšie skryjú škvrny.

Prečo sú inteligentné hodinky pre deti dobrou voľbou?

0

Inteligentné hodinky majú mnoho funkcií a vlastností. Ich hlavnou vlastnosťou je, že kombinujú použiteľnosť klasických hodiniek so športovými remienkami. Vďaka tomu môže veľmi ľahko povzbudiť vaše dieťa k fyzickej aktivite. Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo je kúpa detských inteligentných hodiniek dobrou voľbou a aké značky treba zvážiť pri výbere inteligentných hodiniek pre deti. 

Inteligentné hodinky pre deti – prečo by ste si ich mali kúpiť?

V posledných rokoch sa medzi rodičmi stali veľmi obľúbené inteligentné zariadenia vrátane detských inteligentných hodiniek. Tieto malé digitálne pomôcky umožňujú dieťaťu rýchlo skontrolovať čas a prečítať si upozornenie. A čo je najdôležitejšie, dajú vášmu dieťaťu vedieť, že sa ho snažíte kontaktovať, aj keď má telefón v batohu. Väčšina inteligentných hodiniek má zabudované aj GPS, takže rodičia môžu sledovať pohyb a polohu svojho dieťaťa.

Pri výbere hodiniek pre vaše dieťa je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Inteligentné hodinky pre deti by mali mať GPS, batériu s dlhou výdržou a možnosť zobrazovať oznámenia z telefónu. Výrobcovia často používajú funkcie podobné tým, ktoré sa nachádzajú v smartfónoch. Aké presne? Ako sa ukážu ako užitočné? O tom si povieme za chvíľu.

Sledovanie GPS – nielen pre rodičov

Väčšina moderných detských inteligentných hodiniek má zabudované GPS. To je veľmi užitočné pre tie deti, ktoré chcú zaznamenávať priebeh svojej fyzickej aktivity. Okrem toho túto funkciu môžu využiť aj rodičia, ktorí chcú vedieť, čo ich dieťa práve robí. Ako vidíte, inteligentné hodinky so sledovaním GPS môžu byť veľmi užitočné nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

Telefonovanie – udržujte kontakt

Ďalšou užitočnou funkciou je uskutočňovanie hovorov pomocou inteligentných hodiniek. Možno to znie zvláštne, ale mnohé zariadenia majú možnosť vložiť kartu SIM alebo pridať kartu eSIM. Dieťa tak nemusí nosiť telefón, aby mohlo uskutočniť alebo prijať hovor. Je to neuveriteľne užitočná funkcia pre deti, ktoré ešte nemajú vlastný telefón. Kúpa smartfónu je tiež dobrým nápadom, keď vaše dieťa napríklad navštevuje hodiny plávania a musí si telefón nechať v batohu. Keďže inteligentné hodinky možno používať v bazéne, vaše dieťa bude môcť prijať hovor. 

Krokomer, monitor srdcového tepu a sledovač spánku – starajte sa o zdravie svojho dieťaťa 

Nosenie inteligentných hodiniek s krokomerom (známym aj ako počítadlo krokov) môže vaše dieťa motivovať, aby zostalo aktívne a zdravé. Počítanie počtu krokov môže byť pre deti naozaj vzrušujúce, najmä ak môžu súťažiť so svojimi rovesníkmi. Skvelá zábava je zaručená! Merač tepovej frekvencie sa osvedčí pre deti, ktoré športujú. Pomocou neho môžete ľahko skontrolovať, aká aktivita je pre vaše dieťa príliš namáhavá. Z pohľadu rodiča sú monitor srdcového tepu a sledovanie spánku jedny z najdôležitejších funkcií všetkých detských inteligentných hodiniek, pretože tieto funkcie umožňujú sledovať, či dieťa dostatočne spí a či nemá problémy so srdcovou frekvenciou.

Odolnosť materiálu puzdra detských inteligentných hodiniek

Keďže inteligentné hodinky sú zariadenie, ktoré sa nosí na zápästí, výrobcovia ponúkajú produkty, ktoré sú dostatočne odolné na každodenné používanie. Pri kúpe inteligentných hodiniek pre dieťa sa oplatí vyberať výrobky, ktoré majú živicové alebo kovové puzdro a odolný displej. Takto vaše dieťa zariadenie tak ľahko nepoškodí.

Detské inteligentné hodinky – aké značky zvážiť?

Na trhu je široká ponuka detských inteligentných hodiniek. Hoci je na trhu veľa kvalitných značiek, Garett a Garmin patria medzi značky, ktoré môžeme skutočne odporučiť. Obe spoločnosti vďaka dlhoročným skúsenostiam ponúkajú produkty, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Hodinky vydané týmito spoľahlivými výrobcami si obľúbia rodičia aj deti a určite budú dobre slúžiť dlhé roky. Pozor na ponuky neznámych spoločností, ktoré sľubujú zemeguľu. Spracovanie a výkonnosť takýchto hodiniek často ponecháva veľa čoho sa dožadovať. 

Naozaj vaše dieťa potrebuje inteligentné hodinky?

Pred kúpou inteligentných hodiniek pre svoje dieťa sa zamyslite nad jeho potrebami. Chcete, aby vaše dieťa mohlo telefonovať bez telefónu? Chcete vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza? Alebo možno chcete, aby sa vaše dieťa viac hýbalo? Ak ste aspoň na jednu z uvedených otázok odpovedali „áno“, potom môžu byť inteligentné hodinky tým, čo hľadáte. Pri kúpe je dôležité položiť si otázku, či náramkové hodinky pomôžu vášmu dieťaťu zostať v bezpečí a fit. Nezabudnite, že detské inteligentné hodinky by mali byť odolné, vybavené systémom GPS a mali by umožňovať telefonovanie. Medzi ďalšie funkcie, ktoré by ste mali zvážiť, patrí krokomer a monitor srdcového tepu.

Predsieňové zostavy so sedením a nábytok na mieru do chodby

0

Predsieňové projekty na mieru znamenajú štýlové sedenie, úsporné konzoly, praktické úložné možnosti a ďalšie vychytávky v priestore predsiene alebo chodby. Predsieňový nábytok na mieru a dizajnové lamely urobia z vašej vstupnej haly, chodby či predsiene priestor, ktorý bude navždy zaujmavý, pohodlný a funkčný.

Priestor pre všetko, čo treba mať po ruke

Pri navrhovaní vstupnej predsieňovej zostavy do bytových priestorov myslite na multifunkčnosť. Roh šatníka premeníte na odkladací priestor, miesto pod odkladacím priestorom zas na botník. Bez ohľadu na to, aký dizajn si vyberiete, dostupnosť bude prvoradá. Myslite na to, že predsieňová zostava so sedením dokáže spĺňať viac funkcií naraz a zároveň šetriť miesto.

Vyhráte vojnu o centimetre

Na rozdiel od kusového nábytku, pri výrobe na mieru sa nemusíte obávať nechcených kompromisov. Chodby a predsiene v moderných bytoch a domoch sa neustále zmenšujú a tak sa využitie ich priestoru stáva kľúčovým. Riešenie na predsiene na mieru vám boj o centimetre pomôže vyhrať.

Funkčné a nadčasové

Vstup do vášho domova by mal byť štýlový a zároveň presne organizovaný. Výroba na mieru vám poskytuje slobodu, plnohodnotné využitie priestoru, ktoré pri sektorových polotovaroch z velkoskladu nikdy nezískate. Chodba na mieru je moderný a funkčný spôsob, ako „zabiť všetky muchy jednou ranou“. Tým, že dokáže plniť nespočetne veľa funkcií a umožňuje nekonečné variácie.

Každé poctivé stolárstvo Bratislava pracuje s extrémne širokým počtom kvalitných materiálov, najmodernejších povrchových úprav a skrinkových programov. Cena TV zostavy na mieru sa väčšinou určuje až po prvom predbežnom návrhu a kompletnom necenení materiálov, kovaní a výsuvných programov. 

Vyrobené tak aby niečo vydržali

Správne postavené a nainštalované predsieňové zostavy vyrobené na mieru vydržia dlhšie ako sektorové polotovary. Tie sa totiž sa vyrábajú vo veľkom na montážnych linkách, zatiaľ čo skrinky do chodby a sedenia na mieru sa vyrábajú na špecializovaných CNC strojoch priamo pre Vás, jedna po druhej, pod rukami skúseného stolára. Pri namáhaných a frekventovaných priestoroch, ako predsien či chodba, túto kvalitu určite oceníte.

A čo tak Lamely?

Začlenenie steny alebo vzorovaného pozadia je skvelý spôsob, ako opticky pridať šírku a výšku úzkej chodbe. Drevené lamely v chodbe vám tiež umožnia funkčne integrovať sústavu vešiačikov. 

Paralen – uľaví od horúčky a zaženie bolesť

0

Horúčka a bolesť. Častokrát prídu neočakávane a nabúrajú vám precízne naplánované aktivity. S účinnými liekmi zatočíte s horúčkou a zaženiete bolesť. Ako a kedy užívať lieky Paralen, aby ste mohli nerušene pokračovať vo svojich plánoch?

Paracetamol ako základ Paralenu

Liečivo paracetamol, ktoré sa nachádza v nám známych liekoch Paralen, je účinné pri tlmení miernych až stredne veľkých bolestí rôzneho charakteru a pri znižovaní horúčky.

Určite ho nemusíme veľmi predstavovať, lebo patrí do základnej lekárničky mnohých domácností.

Paralen uľaví od bolesti a zníži horúčku

Trápi vás bolesť? Najjednoduchším riešením sú voľne predajné tablety, ktoré prinesú očakávanú úľavu od bolesti.

Tablety Paralen (500, 125 a iné varianty dostupné na trhu) pomáhajú pri chrípke, pri migrénach, pri bolestiach hlavy, zubov, pri menštruačných bolestiach, pri bolestiach nervov, chrbtice, hrdla, nachladnutí či iných infekčných ochoreniach a tiež pri znížení horúčky (od 38 °C vyššie).

Určite by ste mali vedieť, že Paralen nepôsobí na zápal.

Paralen je liek, nie cukríky

Paracetamol je bezpečné liečivo, ktoré dobre znáša temer každý organizmus.

Je vhodný pre dospelých aj mladých ľudí (vo forme tabliet alebo horúcich nápojov). Sú druhy Paralenu určené i pre deti podľa ich veku a váhy (vo forme tabliet, čapíkov alebo sirupov).

Napriek tomu ho užívajte podľa odporúčania lekára alebo podľa návodu v pribalenom letáku. Pozor, v kombinácii s alkoholom by mohol Paralen spôsobiť vážne poškodenie pečene.

Ako sme uviedli, paracetamol je vhodný temer pre každého, no neodporúča sa pacientom s vážnym ochorením pečene, pri akútne prebiehajúcej žltačke a pri ťažkej málokrvnosti.

Vedľajšie účinky lieku Paralen

Vo všeobecnosti Paralen nespôsobuje závažné a časté vedľajšie účinky.

Keď sa objavia napríklad kožné vyrážky, alergická reakcia a opuch, začervenanie kože alebo žihľavka, prestaňte liek užívať (prípadne sa poraďte s lekárom).

U niekoho sa môže ako nežiaduci vedľajší efekt vyskytnúť bolesť žalúdka, nevoľnosť alebo zvracanie. Tieto zvyknú vymiznúť hneď po tom, ako si telo na Paralen zvykne. Pomôže aj konzumácia lieku s jedlom.

Paralen a jeho účinná zložka paracetamol by vás mal zbaviť bolesti alebo horúčky. Ak pri pravidelnom niekoľkodňovom používaní Paralenu neustupujú, vyhľadajte radšej vášho lekára.

Nejnovější články